Wolna nagrywarka?

Znajomy kupił sobie dość dobry komputer NTT i wszystko by było fajnie gdyby nie nagrywarka(nie pamiętam modelu tylko producenta samsung chyba). Płytę 700MB w Neronie z prędkością *24 nagrywa ok.20 min. Czy to nie za długo aby? Moja 2 letnia nagrywarka cd-r LG zrobiła by to pewnie w 6 min. jaka może być tego przyczyna? czy tylko i wyłącznie jakaś wolna nagrywarka czy dało by się to poprawić softem w jakiś sposób?

W jakim czasie nagrywarka DVD powinna wypalić np. płytę 4,5GB z filmikami z cyfrówki prędkościową 32, 24???

Niech sprawdzi w menedzerze urządzeń czy dla nagrywarki jest ustawiony tryb DMA

A są takie szybkie? Pośpiech w połaczeniu z kiepskimi nosnikami to nie najlepszy pomysł. Wystarczy ci dla danych dla komputera x12, dla stacjonarnego odtwarzacza DVD-Dvix x4…

btw przy zapisie x8, cała płyta DVD, wypalanie 6 minut z kawałkiem

to jest sprzeczność, NTT nie oferuje dobrych komputerów.

wciska swoim nieświadomym klientom słabe komponenty, nagrywarka SAMSUNG to szrot.

zdecydowanie za długo, być może wyłączona obsługa DMA.

Ja strasznie się zraziłem do Samsunga właśnie przez takie napędy, kiedyś u kumpla w kompie cd-rom samsunga wymieniali na nowy 3 razy na gwarancji, aż w końcu sie wkurzył i kupił LG to miał problem z głowy. Wg mnie też nigdy nie kupie SAMSUNGA. Może to być przez DMA więc sprawdź w menadżerze urządzeń ( o ile na tej płycie da się to sprawdzić ).

na pewno się da i nie na płycie (tylko w systemie operacyjnym Windows/Lunux)