Wolna podczerwień

Witam. Posiadam kilkuletniego laptopa, procka ma coś 233mhz i 160MB RAM i posiada port podczerwieni. Port USB niestety ze dwa lata temu się sfajczył i już od tej pory nie działa. A że czasem nie mam dostępu do stacjonarnego i żeby coś do telefonu przesłać muszę użyć podczerwieni używam tej wbudowanej w laptopa, takie czarne kółko z tyłu :P. Mam windowsa 98 i tam jest wbudowany menadzer podczerwieni od HP bodajże. Tylko problem jest taki. Mam wyłączone ograniczenie prędkości, włączonego menadżera, sterowniki Plug and Play i podczerwień działa bardzo wolno. Sprawdzałem na SE K310i, SE W200i, Noki 6020. 1MB przesyła się 45 minut. A przecież nawet między telefonami jest szybciej, 3MB można przesłać w 10 minut. I teraz pytanie czy sprawę załatwią jakieś sterowniki inne, czy poprostu podczerwień jest taka właśnie wolna i nic się na to nie poradzi?

Raczej podczerwiń jest taka wolna…

Prędkość transmisji: obowiązkowo: 9,6 kb/s, opcjonalnie: 19,2 kb/s, 38,4 kb/s, 57,6 kb/s,

115,2 kb/s (IrDA 1.0 lub 1.1) oraz 0,576 Mb/s, 1,152 Mb/s, 4 Mb/s (IrDA 1.1

źródło: wikipedia

Sprawdź w BIOS-ie, w jakim trybie pracuje IrDA.

Jeśli jest ustawione na IrDA albo CIR, to będzie wolno pracować.

Zobacz, czy można przestawić na Fast IrDA albo FIR i pzrestaw, wówczas przyspieszy.

Oczywiście, pod warunkim, że urządzenie, któe komunikuje się z komputerem również jest wyposażone w szybki port FIR, a nie CIR.

W innym przypadku, będzie to, jak podłączenie urządzenia USB 1.1/1.1 do portu USB 2.0. Zadziała ale z prędkością wolniejszego urządzenia.