Wolna praca komp. Wolna praca przeglądarek

(Naserwer) #1

Programy włączają się nadzwyczaj powoli. Przeglądarki internetowe jeszcze gorzej - zaróno opera, chrome jak i firefox. Filmiki na youtubie również zipią. Komp czasem popiskuje - ale go przeczyściłem, powyjmowałem kości, włożyłem z powrotem i sobie narazie radzi (2x krótkie beep było) z tym piszczeniem.

Używam malwarebytes dość często do quick scanów, AdvancedSystem Care również, CCleanera codziennie, i defragmentację co tydzień. Raportów o wirusach już dawno nie miałem ale jakoś wszystko niestety nie działa za szybko :/. Komputer ma już swoje lata ale z drugiej strony 1,7ghz, 1gm ramu z kartą 256mb powinny sobie radzić z odpaleniem pierwszej lepszej strony internetowej w czasie poniżej 10s :confused: - jeszcze łącze 6mb/s.

Z nowu pojawiła się sprawa z "kwadracikowaniem" myszką na pulpicie. Kiedyś to miałem - na pulpicie zaznaczam jakiś obszar myszką i ów prostokąt zostaje. Trza odświerzyć by zniknął. Nie pamiętam co na to pomogło :/.

OTL: http://wklej.to/dzGMT

OTL extras: http://wklej.to/4CFrr

COMBOFIX: http://wklej.to/NfMGc

(comfofix pozbył się dziwnych folderów - mam nadzieję, że w logu są także sprawdzcie pls na co on sobie pozwolił :slight_smile: )

edit: świetnie - teraz przeczytałem, by nie uruchamiać combofixa samemu i bez przyczyny. Świetnie po prostu. Mam nadzieje, że nic nie schrzanił. Właściwie mam nadzieję, że ja nic nie schrzaniłem.

(Rybaczekzestegny) #2

Nie znam się na powyżej wymienionych logach, lecz wydaje mi się, że przesadzasz z tym czyszczeniem komputera. Codziennie CCleaner?! Ja to robie raz na 3 miesiące, i to i tak jest często. Mniejsza z tym... Co do tamtego programu: AdvancedSystem Care... Ja uważam, że to jedno wielkie /cenzura/. :expressionless: Co z tego, że Ci przeskanuje, ""przyspieszy"" <- hahaha i po 2 czy 3 dniach Ci go tak spowolni, że głowa boli. Więc ja uważam, żebyś zrobił tak:

1. Odinstaluj te niepotrzebne programy.

2. Trochę "ulżyj" swojemu komputerkowi, usuwając niepotrzebne programy.

3. Reinstaluj przeglądarki.

*Jeżeli to nie pomoże, to pisz na pm. A co do tego "kwadracikowania" to nic takiego. To jest poprostu bug, który siedzi w każdym komputerze, lecz nie zawsze się pojawia. Także z tym to bez obaw :slight_smile:

**Jeżeli dysponujesz większą ilością pieniędzy, zrób formata, sprzedaj ten komputer, i kup sobie nowy. Nikt nie powiedział, że komputery są wieczne. Średnio, komputer po 5 latach zaczyna świrować, po 8 już sobie nie radzi z cięższymi plikami, a po 10, już wysiada. Oszywiście, nie mówie, że tak jest zawsze :lol:

Pozdrawiam, Loczuch

(Naserwer) #3

Co racja to racja. Wlazłem w ccleanera i metodycznie usunąłem wszystko niepotrzebne - wynik zadowalający :). Komp szybciej się włącza, szybciej działają strony itp. Prawdopodobnie miałem rejestr zapchany starym świnstwem. A apropos tego kwadratowego buga na pulpicie- usunięcie Gamers Live (czyli Live.exe w autostarcie) - pomogło.

Ino chciałbym by ktoś jeszcze zobaczył, czy w logach żaden świntuch się nie kryje.

ps: na tym forum nie pisz "jak masz kase to kup nowego" bo cię zlinczują ale dzięky anyway : D.

(Rybaczekzestegny) #4

Wiem, wiem... Tylko miałeś mi powiedzieć, jakiego masz anty-wira. Jest to bardzo ważna informacja. Jak już mówiłem, na logach się nie znam, ale coś tam potrafię. Wiem to, że Combo Fix, gdy znajdzie coś co mu się nie podoba, automatycznie to usuwa... Przynajmniej, w moim przypadku tak było. Jeżeli nie chcesz płacić za antywirusa, to polecam Avast'a. Tutaj link do niego:

Jeżeli nie wierzysz w darmowe anty-wiry (tak jak ja :smiley: ) to kup sobie licencje na Kaspersky'iego. Wiele ludzi uważa, że to syf lub świństwo, jednak ja go używam, i polecam. Jedyną jego wadą jest to, że praktycznie co kilka godzin wychodzą nowe "bazy danych", a jak wiadomo, jak bazy danych są nieaktualne, to jakiś wirusek może się znaleźć. Anyway - ja go polecam, ponieważ ma wiele zalet, i ani razu mnie nie zawiódł :stuck_out_tongue:

Gdy już będziesz miał albo Avast'a albo Kaspersky'iego, zrób sobie porządne skanowanie kompa. Tylko pamiętaj, że w tym czasie nic nie możesz z nim robić. Bo gdy jest włączony skan, komputer bardzo muli, a poza tym tworzą się pliki "tymczasowe", a w wielu tego typu plikach znajdują się jakieś nieciekawe rzeczy...

Mam nadzieję, że pomogłem. W razie dalszych problemów, i niezgodności, proszę pisać.

Pozdrawiam, Loczuch

@edit:

Właśnie przeczytałem edycje Twojego pierwszego posta. Oczywiste jest to, że żadnego programu który ma Ci "odpsuc" komputer nie wolno używać bez przyczyny. Lecz nie masz się co martwić :lol: Combo Fix, został stworzony po to, aby robić ''szybkie, lecz precyzyjne'' skany. Bez powodu nic nie zrobi z systemem. Nawet gdyby coś się nachrzaniło, to tworzy on kopię zapasową systemu. Czyli prawdopodobieństwo na rozwaleniu się czegoś, jest tak nikłe, że prawie nie możliwe. Także bez obaw. Módl się do św. Izydora (patrona interentu) [-o<