Wolna praca komputera, długie włączanie, błedy w skanach

A więc witam!

Od dłuższego czasu z moim komputerem dzieją się dziwne rzeczy: włącza się bardzo długo, praktycznie podczas każdego włączania następuje skan ChkDskiem, przez co komputer włącza się od 30 minut aż do godziny (!) Niedawno, po kolejnym skanie ChkDsk i ogromnej liczbie komunikatów “segment rekordów pliku “x” jest nie do odczytania” (powtarzało się to przy wcześniejszych startach) pulpit jak gdyby “wrócił” do stanu tuż po instalce systemu, pokazał mi się dymek o samouczku systemu Windows XP. Wszystkie gry, programy itp. były zaistalowane, ale np. przy włączeniu GG, program rozpoczął procedurę rejestracyjna (tak, jakby nie widział moich profili, i tak też jest, gdyż folder Moje Dokumenty ma w sobie tylko Moje Obrazy i Moja Muzyka, ale gdy wchodze w dokumenty mojego profilu przez Dokument and Settings, wszystkie foldery i pliki są jak wcześniej). W Document and Settings zauważyłem nowe konto, mianowicie “nazwaurzytkownika”.ASUS. Bardzo irytuje mnie to co dzieje się z komputerem, więc proszę o szybką odpowiedź czy przychodzi Wam coś do głowy co może być powodem tego zamieszania. Dodam jeszcze, ze dysk C ma system plików FAT32, a D ma system NTFS (nie wiem, czy ta informacja ma jakieś znaczenie)

Nie wygląda to za dobrze. Odkąd się tak dzieje? Od zakupu, czy coś kopałeś itp?

Przeskanuj Eset Online Skaner + SpyBot.

Ja bym walnął format/recovery i zmienił system na NTFS - Vista i 7 tylko na tym pracują :wink: Ma swoje zalety :slight_smile:

Prawdopodobnie badsektory. Przeskanuj dysk programem HDTune.

A więc tak, pojawiło mi się kilkadziesiąt badsectorów, znacie może jakiś program, który takowe usunie/wyłączy z użytku? Szukałem, ale wole oprzeć się na opini kogoś kto jako tako ogarnia te sprawy.