Wolna praca systemu, 100% zużycie procesora


(Lucky Luck) #1

Witam

Problemem jest 100% zużycie procesora od samego początku po włączeniu komputera. Jednocześnie problemem jest nie możność usunięcia do kosza jakichkolwiek plików, pustych folderów, folderów z zawartością etc. z puliptu, dysku C i partycji D ( jedyna jaka jest założona ) ale programy bez problemu można odinstalować. Przy próbie usunięcia/anulowania widnieje odpowiednia informacja, ale nie ma żadnej reakcji. Anulowanie, można dokonać jedynie z poziomu menadżera zadań. Po zakończeniu procesu, ekran mignie i wszystko znika na krótką chwilę. Podejrzewam, że za wszystko odpowiedzialny jest proces explorer.exe

Poniżej, zrzuty:

1.b8a23c5aa43ddccam.jpg

2.986e5bd51d199c18m.jpg

3.105c20304f98d714m.jpg

Było dokonane pełne skanowanie avastem i malwarbytes ( nie wykryto żadnych infekcji ) ale zaznaczam, że nie była dokonana aktualizacja baz wirusów, ze względu na brak możliwości podłączenia do internetu.

Są również pozostałości po commodo, kasperski, nortonie, ale nie wiem, w jaki sposób można całkowicie usunąć oprogramowanie.

Przesyłam również log z otl:

OTL: http://www.wklejto.pl/116371

Extras: http://www.wklejto.pl/116372

Zaznaczam, że komputer nie jest moją własności i z tego względu proszę o sprawdzenie logów przez osoby doświadczone. Zainstalowany system Vista SP 2


(bibut) #2

radze abyś logi wkleił na wklej.to, bo logi są wtedy czytelniejsze


(Acorus) #3

Odinstaluj Babylon toolbar,SFT_Polska Toolbar,StartNow Toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj resztki Avasta tym Avast Uninstall utility http://www.avast.com/uninstall-utility


(Lucky Luck) #4

OTL zatrzymuje się na poniższym wpisie od ponad 20 minut. Czy powinno to tak długo trwać ? Dodatkowo, cały pulpit zniknął.


(Acorus) #5

Zrestartuj i pokaż nowy OTL.txt


(Lucky Luck) #6

Nowy log:

OTL: http://wklej.to/YqMQZ

Extras: http://wklej.to/FgoGF


(Acorus) #7

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Lucky Luck) #8

Wykonanie skryptu, dokonałem w trybie awaryjnym. Aktualizacja baz wirusów nie jest możliwa - jak wcześniej wspomniałem, nie mam możliwości podpięcia go do sieci ( korzystam z zastępczego ). Seciurity Check pokazuje błąd ( nawet w trybie awaryjnym ) “Some installations files are corrupt.Please download a fresh copy and retry the installation” po zatwierdzeniu, pojawia się okno:

53d5a92906a67292m.jpg

Nadal nie można nic przenieść do kosza, oraz opróżnić go. W trybie awaryjnym działa wszystko prawidłowo.

Raport, po usuwaniu OTL: http://wklej.to/CCteB


(Acorus) #9

Sprawdź na czystym rozruchu http://support.microsoft.com/kb/929135/pl


(Lucky Luck) #10

Zrobiłem wszystko wg. opisu, ale usług microsoftu nie wyłączałem, bo nie wiem, które można odznaczyć. Nie wliczając w/w usług nadal występuje problem z usuwanie do kosza i z kosza.