Wolna praca systemu, gdy zużycie RAM > 82%


(Tomas Bw) #1

Mam pytanie co do pamięci RAM, jak złużycie jest powyżej 82% zaczyna sie wszystko przywieszać :/. Czy to normalne??

elixir 2x512ddr2 800MHz

gigabyte m55s s3

windows vista


(system) #2

vista na dzień dobry zużywa ponad 500mb :wink: więc jak uruchomisz klilka aplikacji jak ie 7.0 winamp itp to normalne :wink:


(Tomas Bw) #3

czyli to normalne w pamięciach że jak są przeładowane to się zawieszają??


(Carlsbergxxx) #4

To raczej nienormalne. Przeskanuj RAM Mem Testem, albo odpal jakiś Live CD i zobacz czy na nim też się komputer zwiesza. Potem napisz wnioski, to się jeszcze pomyśli co zrobić.


(system) #5

uważaj na słownictwo : przywieszać nie znaczy to samo co zawieszać :slight_smile:

przywieszać to znaczy że system traci na dynamice , zaczyna pracować wolniej itp a zawieszać to znaczy że przestaje odpowiadać na polecenia użytkownika i należy go np zresetować

zdecyduj się :slight_smile:


(squeet) #6

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Normalne jest to, że jak system zabiera pamięć RAM tylko na swoje biblioteki, to jakakolwiek praca na tym sprzęcie staje się nie możliwa z prostej przyczyny - nie ma już miejsca w pamięci, aby rezerwować tam odpowiednie obszary dla danych - przez co system wisi.

Druga opcja - RAM uszkodzony. Sprawdź programem Memtest. Również procesor może dostawać po tyłku, nie napisałeś, jaki masz procesor. Jeśli system nie jest zoptymalizowany, to potrzeba mu dużo pamięci do optimum pracy...


(Tomas Bw) #7

chodzi o przywieszanie

athlon x2 4600+

nic mi nie wykrył


(system) #8

spróbuj doprowadzić go do takiego obciążeń uruchom menadżera zadań i posortuj procesy pod względem używania procesora zrób screen a potem pod względem używania pamięci i nam pokarz :slight_smile:


(Tomas Bw) #9

nie wiem jak wystawić screena na forum


(system) #10

http://img132.imageshack.us/

tutaj uploduj zdjęcia i podaj linki do nich :slight_smile:


(Tomas Bw) #11

(system) #12

a ty się dziwisz że ci komp zamula :wink: proces memtest.exe :slight_smile: działa ci w tle program testujący pamięć :slight_smile: wywal ten proces , aplikacje :slight_smile: problem zniknie


(Tomas Bw) #13

to było specjalnie by pokazać


(system) #14

widzę że nie zdajesz sobie sprawy z tego co robisz :wink: miałeś pokazać screene w momencie kiedy twój komputer wyraźnie zwolni a nie sztucznie symulować obciążenie pamięci, łopatologiczny wniosek : jak masz zajęte 90% pamięci to naturalnie komputer zacznie zwalniać (brak wolnej pamięci)