Wolna przeglądarka po zmianie modemu na router+modem

Witam przychodzę do was z kolejnym problemem tym razem w komputerze stacjonarnym .Wzmieniłem modem na  router z wbudowanym modem firmy “on netyworks” jestem z niego bardzo zadowolony bo ma dobry zasięg ale kurde  WIFI działa super prędkości oraz przeglądarki, a natomiast na komputerze już  tylko pobieranie jest dobre bo przeglądarki bardzo wolno pracują :confused:   a komp jest podłączony kablem ethernet, i każdy mi  mówi ze to wina komputera jak sądzicie gdzie leży wina, jedna z osób mi wspomniała ze może być kabel załamany ethernet, lecz sprawdzałem on jest cały…

Co to znaczy że przeglądarki wolno pracują? Jak szybko pobierane są pliki? Porównaj z sytuacją na innych komputerach.

 

Kabel Ethernet do końca mnie nie przekonuje, nawet na uszkodzonym byłoby albo 10 Mb/s, albo “Kabel sieciowy jest odłączony”. Nie sądzę by możliwa była pośrednia sytuacja.

 

Już szybciej to coś z komputerem.

 

Podłącz laptopa po Ethernecie w miejsce k. stacjonarnego (tym samym kablem) i sprawdź na nim sytuację.

 

Może to wina karty sieciowej w komputerze, bo piszesz że wcześniej był modem, czyli karta sieciowa nie była zaangażowana.

Skąd ta pewność, że nie była “zaangażowana”? Nie istnieją modemy z wyjściem ethernet?

Witam przepraszam , że dopiero teraz odpisuje a więc pokolei :