Wolna Siódemka

Czy zauważyliście, że 7 wolniej nawiguje exploratorem?

Otwarcie dysku, folderu, jest wolniejsze niż w viście.

Viste ceniłem sobie za super-szybkość,

otwierała foldery ile by tam plików nie było - żadnych problemów.

W siódemce widzę, że jest to wolniejsze, czy ktoś to jeszcze zaobserwował?

Pytanie dodatkowe:

Nie wyświetla mi miniaturek pdf’ów, vista wyświetlała.

Zna ktoś przyczynę? To windowsowa czy u mnie coś jest nie tak?

Pozdrawiam

Windows 7 to wersja RC. To dlatego. Jest jeszcze wieele błędów i wiele niekompatybilnych programów. Wiem, bo korzystam i np. taki SE PC Suite b. przydatny nie działa. Jaka przeglądarka PDF? Adobe? Zobacz FoxitReadera.

A co do szybkości- U mnie zawsze każdy windows wyświetla wszystkie foldery (dużo ich jest) bardzo szybko, praktycznie od razu.

“dużo” to rzecz względna ; )

A co do wydajności, może masz racjcę z tym RC.

Używam Pakietu Adobe, foxita na oczy nie widziałem i raczej nie chcę

Klasyczna mentalność… mimo, że coś jest lepsze to nie bo mam coś i mi odpowiada;) Wiem, że co do programów to w dużym stopniu kwestia gustu, ale jeżeli pdf-y tylko i wyłącznie otwierasz to foxit reader jest znakomity - lżejszy od tego z adobe i o wiele lepiej działa

Twój post nazwał bym klasyczną naiwnością.

Pracuje z wydawnictwem w uk, za pomocą zaawansowanych

funkcji kolaboracji na pdfach. W zasadzie nie używamy maili

a funkcji Readerów i Acrobatów.

Czy twój foxit pozwala Ci na to?

Do pdf-a używam LateX-a, a do przeglądania foxita - więcej funkcji nie potrzebuje. Każdy ma to na ile potrzebuje. Mój post o mentalności napisałem nie ze względu na to, że go nie używasz tylko, ze powiedziałeś

  • nie widziałem i nie chce, nie napisałeś o jaką funkcjonalność Ci chodzi więc przyjąłem, że tak jak zwykły użytkownik tylko i wyłącznie do przeglądania plików pdf

miałem identyczne odczucia we wszystkich buildach win7, od 6801 do 7100. dodatkowo aero mi się zacinało podczas gdy w viście śmiga. dopiero build 7127 działa mi dobrze, a nawet mogę powiedzieć b.dobrze. teraz widocznie działa szybciej od visty i aero już się nie zacina :slight_smile:

U mnie na szczescie problemy wszystkich poprzednich aero odpuściły.

W zasadzie zostawiam tylko przezroczystosc, animacje wszystkie (a jest ich w opór) na OFF

Te gadzety mają ruchy, ktore mozna odbierac jak spowolnienie.

A co do folderów.

Stawiam ze to libraries są takie wolne.

Wszystkie dyski zmieliłem przez nie i to pewnie tego wina.

Prędkość w tym przyapdku nie nadąża za super-użytecznością.

PLUSY:

Obsługa programów - wszystkie kobyły fruwają.

Wreszcie windows którego nie trzeba restartować, spokojnie pracuje na 5-6 grubych programach,

włączam je, wyłączam - a windows śmiga z tą samą prędkością.

UAC kompletnie się uspokoił. Został w zasadzie tylko w przeglądarce. (ale jak już wyskakuje odłącza mi tablet :lol: taki fun ; )

WMP porażka, zwiechy raz na 24. I ewidentnie nie radzi sobie z dużą ilością plików (ten z visty dawał rade)

(hahah właśnie się wyrypał) przyp. autora

Nowe winampy też są do dupy więc ćwiczę plejera…

I takie tam.

Pozdrawiam

ps

Foxit, ok. Gdybym nie uzywał adobe, pewnie miał bym foxita.

Reader nie sprawia problemów a jest na prawdę fajnym multimedialnym programem.

Brak miniatur zrzucam raczej na windę.

I jeszcze ciekawostka, bo się już rozgadałem.

Reader na symbiana otwiera mi pliki AI.

(połowa ‘profesjonalnych’ drukarni ma z tym problem)

:arrow: usuń wszystkie pliki thumbs.db z kompa. #-o

:arrow: wyłącz usługe indeksowania #-o

co do topicku to Seven nie jest wolny ogólnie. U mnie jest dość szybki i zabiera prawie 2x mniej ramu od Visty z tymi samymi progsami.

Windows 7 jest wolniejszy na dobrym sprzęcie od Visty i potwierdza to wielu użytkowników posiadających ten OS. Testowałem bulidy 7100 i 7137 i nadal uważam że Vista pracuje dużo lepiej, paskudne jest przycinające się aero w siódemce, choć w bulidzie 7137 jest lepiej, miejmy nadzieję że kolejne bulidy będą coraz lepsze, wtedy może zdecyduję się na siódemkę.

to przycinające się aero to byłą dla mnie najbardziej denerwująca rzecz w nowym OSie, ale w buildzie 7127 ten problem był już prawie niewidoczny, a w 7137 już nie występuje - przynajmniej u mnie

@sylwek.kidon To ja mogę powiedzieć tak: Windows 7 jest szybszy na różnym sprzęcie od Visty i potwierdza to wielu użytkowników posiadających ten OS. Używam od 7057 i z buildu na build jest coraz lepiej… Nie wyklucza to jednak tego, że wielu osobą może działać gorzej, może to być wina tego, że np. z ich kartami graficznymi (lub innym sprzętem) najnowsze sterowniki do W7 jeszcze sobie najlepiej nie radzą lub błędami/niedoróbkami w obecnej fazie rozwoju objawiającymi się tylko przy określonych parametrach komputera.

Intel Q9550 posadzony na Asusie P5Q Turbo + 4x2GB DDR2 1066 OCZ + Ati HD4850 i śmiem twierdzić że Win7 chodzi szybciej niż Vista. oba w wersji x64 testowane, na nowo instalowane.