Wolne buforowanie się filmików w serwisie youtube

Witam, Mam problem związany z ładowaniem się filmikow na yt trwa to bardzo długo . Już podaje statystyki komputera . I na pewno nie jest to przez antywirus ani pobieranie … w tle…

Internet: 6Mb/s W speedtescie 5849 kb/s To był Dl. A upload okolo 600 kb/s

67 GB wolnego miejsca na dysku C.

AMD Athlon II X4

4GB ramu

Dysk twardy 1000 GB

Myślę, że to wszystko . Tak oczyszczałem kompa i skanowałem.

To jest wina portalu youtube. Ja też tak mam u siebie mimo łącza 10mbps.

Spróbuj zmienić rozmiar filmu z 360p na jakiś inny np. 240p.

Ale to nie tylko na Yt… Oglądam live z gry i też na wrzucie też …

Jak masz łącze 6mbps, a filmik zajmuje kilkanaście mega to jasno wynika, że to wina portalu.

na laptopie podpiętym do tej samej sieci filmiki dzialaja dobrze nawet 720p w HD działa z wyprzedzeniem a mi się czasem 240 zacina.

Portalu jak portalu. Youtube jest daleko a po drodze, między nim a komputerem w domu jest kilka, hmm… “zaworów”. Jakieś chwilowe przytknięcia zdarzyć się mogą. No i się zdarzają

Też mam ten problem, mimo szybkiego kompa i w miarę dobrego łącza. Problem pojawił się jakieś niecałe 2 miesiące temu. Podejrzewam dostawcę netu (neo) lub samo youtube.

rob3x , właśnie też mam neostrade liveboxa i 6mbps i na moim lepszym kompie działa to w żółtwim tępię a na laptopie też coś 3gb ramu i te sprawy działa to 100 razy lepiej. 720 p HD działa bez ścinek a u mnie 240 wieć to nie wina yt i neostrady.

Audio na wrzucie działa OK (filmów nie oglądam, bo tamten player mnie z równowagi wyprowadza) - ale na YT… prawie cud jest, gdy obejrzę jeden filmik w 360p/480p bez jednego zacięcia… Wyższe ‘p’ nawet włączać co nie ma, bo tam to dopiero się dzieje, trzy sekundy ładują się w ciągu trzydziestu sekund… :smiley:

zumer , po mojemu wina jest po stronie routera - niestety jak korzystają dwa kompy z neta, niestety może przymulać. Dodatkowo, spróbuj wymienić router na TP-Link’a, D-Linka, lub jakiegoś innej renomowanej firmy… U mnie właśnie tak było, że praktycznie nie mogłem korzystać z neta, bo zatykało router i w tym momencie wywalało neta na lapku. Po wymianie routera na TP-linka problemów już nie ma. Mogę nawet ściągać torrenty z prędkością 2MB/s i net na lapku dalej śmiga bez problemu…

Dalej utwierdzam się w przekonaniu, że to wina portalu.

Jeżeli na jednym komputerze działa dobrze, a na drugim działa źle to znaczy że youtube celowo ogranicza pasmo dla danego komputera.

Jaka może być tego przyczyna? Być może dodatki w przeglądarce jak adblock. Albo być może mają coś do twojego loginu, spróbuj się wylogować. Nie wiem już sam, ale to bankowo u nich problem.

Właśnie nie koniecznie musi to być wina youtube’a. Nawet u mnie w szkole jeest tak, że jak parę osób korzysta z internetu, to filmiki właśnie wolnej się buforują… Poza tym, NEO ma zmienne IP, tak więc jeden jak i drugi komputer są widziane w sieci pod różnymi IP, nie tymi samymi, tak więc wytłumacz mi jak YT może mu spowalniać buforowanie na drugim kompie, skoro są widziane pod różnymi IP?

Dziwne, bo u mnei zarówno na modemie, jak i na routerze, przy jednym, przy dwóch komputerach chodzi tak samo kijowo… gdyby chodził, ale to co się dzieje to jest dla mnie coś, czego jeszcze nie widziałem - chyba każdy szanujący się, a na pewno ogromny jak YouTube powinien jako pierwszy się tym zainteresować i dać jakieś rozwiązanie albo jakiś komunikat.

Przestań już pisać bzdury, bo nie zniosę tego bełkotu. Jak masz 2 komputery za jednym routerem to będą miały ten sam ip (zmienne ip neostrady nie ma tu znaczenia).

Jak masz łącze 6mbps i ciągniesz pliki z prędkością > 500 KB a youtube ci się tnie to zastanów się gdzie leży problem. Już się wyłączam z dyskusji bo nie mam cierpliwości.

d4rqu , To nie ja pisałem patrz co piszesz bo wyszedłem na idiote Piotr92 napisał bzdury.

Wiadomo, że to samo IP. Widzę setki specjalistów, co mi z odpowiedzi obejrzyj sobie w 240 p Co to ma być jeżeli mam możliwość oglądać w 720p HD to czemu mi to nie działa o to mi chodzi. Specjaliści.

Pisałem to w quote do Piotra.

Jak ci się tnie 360 i wyższe to jedynym wyjściem jest cierpliwe czekanie na załadowanie lub przełączenie na 240. Innej rady nie ma.

Jak masz łącze 6mbps neo to winne jest youtube które albo nie wyrabia albo celowo ogranicza pasmo. Być może winne są dodatki w twojej przeglądarce jak np. adblock plus. Spróbuj go wyłączyć.

pzd