Wolne działanie dysku Samsung HD103UJ

Witam,

od przedwczoraj zauważyłem, że jak wchodzę przez “Mój komputer” na mój drugi fizyczny dysk, czyli Samsung HD103UJ to komputer się jakby “wiesza”, zaczyna długo “myśleć”, pojawia się brak odpowiedzi, po kilkunastu sekundach można dopiero przejść do jakiegoś folderu na dysku czy coś, ale nadal dłużej wczytują się pliki na nim zawarte :-/ Wiecie co może być tego przyczyną ? Na dysku trzymam głównie dużo archiwów spakowanych rarem, sporo filmów itp. jest zajętych ogólnie 133GB. Pracuję na Windows Vista 64 bit Home Premium PL OEM. Pozostała konfiguracja mojego komputera to:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6600

Pamięć operacyjna: Geil 2 GB DDR 400 Dual CL 3 (2 x 1GB)

Karta graficzna: GeForce 8800 GTS 640 MB Gainward

Zasilacz: Tagan 480W

Napęd: LG GSA-H62N

Dyski twarde: wspomniany Samsung HD103UJ oraz Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB

Płyta główna: ASUS P5N-E SLI

Proszę o pomoc lub jakieś sugestie, z góry dzięki za wszystko :slight_smile:

system plików na Samsungu to NTFS

Najpierw przeskanuj kompa na obecność wirusów i innego syfu, a następnie przetestuj sam dysk w HD Tune i wrzuć screen z benchmarku i informacje z Health.

Drugi dysk działa normalnie? Od jakiego momentu to się dzieje?

wirusów i innego syfu jak mówisz nie ma, przeskanowane Eset Smart Security oraz Spybot Search & Destroy. Dzieje się tak od przedwczoraj, jak już wspomniałem… zaraz dam screena z HD Tune. Drugi dysk działa normalnie.

Ale od jakiegoś konkretnego wydarzenia? Ktoś kopnął może komputer, dysk był wykręcany i gdzieś przenoszony, coś zainstalowałeś? Przedwczoraj nam za dużo nie mówi. :slight_smile:

Co do skanowania to jeszcze jakimś antywirusem się by przydało, bo tego zabrakło.

z komputerem nic fizycznie się nie działo (kopnięcia itp.), dysk również nie był wykręcany, wszystko na swoim “miejscu”. Instalowane też nic nie było od tamtego momentu… A co do skanowania antywirusem, to jakimś innym mam to zrobić niż ESET tak ?

link do screenu z benchmarka

dsasdsapc4.th.jpg

EDIT

ok odkryłem przyczynę tego, pewne archiwa winrara, które pobrałem z internetu miały dodaną końcówkę rar.html i to właśnie dlatego dysk tak pracował :confused: wystarczyło usunąć końcówkę .html i dysk pracuje już normalnie :slight_smile:

temat można zamknąć. Wielkie dzięki za pomoc Adalbert

Proszę o podanie informacji, gdzie mogę znaleźć sterowniki do dla dysku zewnętrznego SAMSUNG MODEL HD103UJ 32MB CACHE (1tb) pod system Vista. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie potrzeba sterowników do tego dysku i nie znajdziesz ich bo ich nie ma…

Musisz mieć jedynie sterowniki do portu przez który podłączasz ten dysk, czyli de facto mieć normalnie, poprawnie zainstalowaną Vistę.

Co się dzieje jak podłączasz ten dysk (przez jaki port?) do komputera z Vistą?