Wolne działanie komputer, pop-upy i WinAntiSpyware

Jak wyżej w temacie. Zainstalowałem Spybot S&D który znajduje m.in virtumonde i smitfraud toolbar ale nie potrafi ich od końca usunąć.

Adaware też znajduje kilka różnych śmieci, ale zaden z tych progrmaów nie usuwa ich do końca bo za każdym skanowaniem odnjaduje je ponownie lub jeszcze więcej. Dlatego proszę sprawdzenie loga z Silenta. jesli potrzebne sa jakies informacje jeszcze to napisze. z góry dzieki

i jeszce log z HJT

Pobierz Gmer’a.

Teraz czynności będziesz wykonywał w Gmerze więc uruchom go, poczekaj chwilkę, kliknij na zakładkę >>> w celu otworzenia pozostałych.

  • w zakładce Procesy kliknij Gmer awaryjny. Komputer się zrestartuje i zostanie samo okienko Gmer’a

  • w zakładce Procesy kliknij Pliki i usuń:

  • zrestartuj komputer przyciskiem na obudowie

  • po resecie otwórz Gmer’a i w zakładce CMD z zaznaczoną opcją REGEDIT.EXE wklej:

  • kliknij Uruchom i reset

Usuń wpis HJT jeśli będzie.

Użyj VundoFix + FixVundo + VirtumundoBeGone. Wszystkie narzędzia należy uruchomić w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners + log numer 1 z L2Mfix.

nie było tego wpisu

poniżej zamieszczam logi:

HJT:

Silent Runner:

L2mfix:

mam nadzieje że o ten log chodziło.

Ponadto puściłem skan w Spybot S&D znalazł takie aplikacje:

  • MediaPlex

  • ReliableStats

  • Smitfraud-C. Toolbar888

  • Statcounter

  • Winsoftware.WinAntiVirusPro2006

i drugi skan w Ad-Aware i log z niego. głównie zwrócił uwagę na:

  • Win32.TrojanDownloader.Swizzor.bo

  • Tracking Cookie

Ściągnij program KillBox, zaznacz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\System32\tlpcuymt.ini

Kliknij czerwonego iksa i reset.

Usuń wpis HJT.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Pobierz program AVG Anti-Spyware zrób update i przeskanuj.

Po wykonaniu wklej nowe logi.

AVG znalazł coś ale log z niego sie nie miesci w poście:( podam nazwy ale nie wiem czy to sa odpowiednie:

  • Backdoor.Hupigon.kg

  • Downloader.Zlob.bnv

  • reszta to głównie tracking cookie tak jak zawsze ale z nimi tez nie wiem co zrobic:(

a tu są logi z HJT :

i Silent Runners:

Logi są ok.

Po zakończeniu skanowania skorzystaj z opcji usuwania w programie AVG Anti-Spyware. Dodatkowo możesz przeskanować system skanerem on-line Kasperskiego:

http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

kaspersky znalazł jeszcze wirusy i AVG też mimo ze miał usunąć.

ale komp i net i tak działąja szybciej. dzieki.

jeśli masz jeszce jakieś zalecenia to pisz ja tu zagladam:)