Wolne działanie neostrady 6Mb


(Spychalsky) #1

Witam, ostatnio zmieniłem ofertę neostrady z 1Mb na 6mb. Jak oczywiście wiadomo i mogłem się w sumie przyzwyczaić występują z nowym internetem problemy. Tak więć ściągając pliki z prywatnych serwerów na "nowym" internecie download dochodzi max do 50kb/s gdzie przy neostradzie 1Mb download dochodził do 130kb/s. Nie posiadam żadnych nowych routerów itp. Jedyne to co na początku dostałem czyli livebox, sieć połączona bezprzewodowo. Oczywiście dzwoniłem do neostrady ale jak to u nich - Wszystko jest w całkowitym porządku. Poniżej zarzucam testy internetu i proszę o ocenę statystyk ADSL. W tej chwili oraz wcześniej ze strony http://www.noc.gts.pl/ ściągałem pliki z prędkością 300kb/s+.

Wykres ze strony speedtest.net

Trochę mnie to dziwi, że aż mam aż tak zaniżoną prędkość na internecie 6mb/s. ( wykonałem pare testów i wynik był zbliżony bądź niższy ).


(stalesz) #2

Spróbuj jeszcze http://www.dsl.cz Zmerite rychlost,porównaj wyniki,odhacz opcję merit upload. Zrzuty wyników wyślij mailem do TP,choć Tp twierdzi,że nie ma maila dostępnego dla Klientów.


(system) #3

W różnych porach doby testy będą się różniły. Wykonaj test np rano i taki sam np wieczorem i porównaj. Ja własnie zmieniłem neo 2 Mb na 6 Mb i na nowym łączu download bywa np 670 Mb a bywa i 20 Mb. Wszystko zależy od serwera i pory dnia


(stalesz) #4

przez darmik24 » 11.12.2010 (So) 22:56

W różnych porach doby testy będą się różniły. Wykonaj test np rano i taki sam np wieczorem i porównaj. Ja własnie zmieniłem neo 2 Mb na 6 Mb i na nowym łączu download bywa np 670 Mb a bywa i 20 Mb. Wszystko zależy od serwera i pory dnia darmik24,zwróć uwagę na jednostki,nie mieszkasz w Japonii


(Spychalsky) #5

Robiłem tak jak mówicie. Wyniki praktycznie takie same a nawet tylko i wyłącznie spadają. Zadzwoniłem na błękitną linię bodajże i powiedzieli że coś z tym zrobią, przed chwilą zadzwonił technik z TP i prędkość wzrosła ale jeszcze nie tak jak trzeba więc stwierdził że przyjedzie teraz do domu i postara się ogarnąć przyczynę tego. Jak będzie - napisze w temacie.

@edit

Po przyjeździe technika od razu dostałem info że mam wywalić wifi i przeciągnąć kabel, sprawdzał u siebie prędkość z kablem i wychodziło 740kb/s ze strony noc.gts.pl. Temat do zamknięcia.