Wolne działanie Windowsa XP Home

Mój kumpel ma Windowsa XP Home i skarży się, że mu wolno działa. SPrawdziłem to i rzeczywiści. Jak chcce przesunąć okno to idzie to wolno i nierównomiernie (lagi). Grać się też nie da. Mówi, że ma takie problemy od kąd włożył płyte z instalatorem i nie dok. instalacji. Więc wywalił folder instalatora ($WIn czy jakos tak) i ustawił, żeby nie było okna wyboru sytemow (jak było to było tak:

Windows XP Home

Instalator systemu Windows).

Pyta się więc was co ma zrobić?

mozna naprawic istniejaca wersje systemu albo jesli to nie stanowi problemu to format

Nie podałeś takich szczegółów czy zainstalował ten system po włożeniu płyty czy nie a jeżeli tak to na jakiej partycji etc. Dlatego nie można udzielić za bardzo konkretnej odpowiedzi i byłoby dobrze gdybyś podał trochę szczegółów na ten temat.

Jeżeli zainstalował trochę system powiedzmy na partycji D a normalny (ten na którym obecnie pracuje) ma na C to dobrym rozwiązaniem wydaje mi się sformatowanie partycji D, potem można by było usunąć ewentualnie w pliku boot.ini wybór tego drugiego systemu jeżeli jeszcze tam by był jednak jak pisałeś to podobno to usunął. :?

Aby sformatować jakąś partycję to najlepiej jest uruchomić komputer z dyskietki startowej i wpisać polecenie format i podać literę partycji np: *format c:*

Miałem podobny problem,przeczyściłem rejestr,przeformatowałem kompa,i działa jak należy.Sprawdż,może będzie lepiej.Pozdrawiam.

OK. SPR thx

Jeśli zrobil to nie dawno moze cofnąć ustawienia windowsa przed tym co to instalował.

W pomocy mozna o tym przeczytać :slight_smile:

Po co od razu format? :x

To jest przecież ostateczność :slight_smile:

Niech kolega zabootuje płytkę z windowsem i w pewnym momencie będzie wybór naprawy bieżącej instalacji (repair - napraw - r).

Niech na sam początek wykona tą czynność.

Po ukończeniu operacji polecam poczytać na forum o optymalizacji