Wolne działanie Windowsa XP Home

(Bartekviper) #1

Mój kumpel ma Windowsa XP Home i skarży się, że mu wolno działa. SPrawdziłem to i rzeczywiści. Jak chcce przesunąć okno to idzie to wolno i nierównomiernie (lagi). Grać się też nie da. Mówi, że ma takie problemy od kąd włożył płyte z instalatorem i nie dok. instalacji. Więc wywalił folder instalatora ($WIn czy jakos tak) i ustawił, żeby nie było okna wyboru sytemow (jak było to było tak:

Windows XP Home

Instalator systemu Windows).

Pyta się więc was co ma zrobić?

(Mac3) #2

mozna naprawic istniejaca wersje systemu albo jesli to nie stanowi problemu to format

(adam9870) #3

Nie podałeś takich szczegółów czy zainstalował ten system po włożeniu płyty czy nie a jeżeli tak to na jakiej partycji etc. Dlatego nie można udzielić za bardzo konkretnej odpowiedzi i byłoby dobrze gdybyś podał trochę szczegółów na ten temat.

Jeżeli zainstalował trochę system powiedzmy na partycji D a normalny (ten na którym obecnie pracuje) ma na C to dobrym rozwiązaniem wydaje mi się sformatowanie partycji D, potem można by było usunąć ewentualnie w pliku boot.ini wybór tego drugiego systemu jeżeli jeszcze tam by był jednak jak pisałeś to podobno to usunął. :?

Aby sformatować jakąś partycję to najlepiej jest uruchomić komputer z dyskietki startowej i wpisać polecenie format i podać literę partycji np: *format c:*

(Kyrneh1) #4

Miałem podobny problem,przeczyściłem rejestr,przeformatowałem kompa,i działa jak należy.Sprawdż,może będzie lepiej.Pozdrawiam.

(Bartekviper) #5

OK. SPR thx

(Filip Adamuss) #6

Jeśli zrobil to nie dawno moze cofnąć ustawienia windowsa przed tym co to instalował.

W pomocy mozna o tym przeczytać :slight_smile:

(aju) #7

Po co od razu format? :x

To jest przecież ostateczność :slight_smile:

Niech kolega zabootuje płytkę z windowsem i w pewnym momencie będzie wybór naprawy bieżącej instalacji (repair - napraw - r).

Niech na sam początek wykona tą czynność.

Po ukończeniu operacji polecam poczytać na forum o optymalizacji