Wolne kopiowanie przez sieć

Odkąd posiadam laptopa skonfigurowane mam połączenie i udostępniam sobie pliki pomiędzy komputer stacjonarny a laptop. Łączność odbywa się za pomocą routera Linksys WAG200G. Laptop (Vista) poprzez WiFi a stacjonarny (XP) posiada kartę PCI Edimax podłączoną kablem do routera. Takie oto połączenie mam już prawie rok. Niemniej jednak zastanawia mnie fakt dla czego kopiowanie plików trwa tak długo. Prędkość maksymalna to 500-600 KB/s Pytanie do Was nie da się tego jakoś zwiększyć? Jeśli to w czymś pomoże to na obydwu systemach nie ma antywirusa ani firewalla. Komputer stacjonarny jest dość stary: Athlon XP 1700 (1460 MHz), Mainboard ECS K7S5A, 1GB RAM, niemniej jednak wydaje mnie się że prędkość kopiowania powinna być WYŻSZA. Typ zabezpieczenia jaki mam w routerze ustawiony to WPA2-Personal.

Jeśli ktoś zna się na tym będę wdzięczny za rozwiązanie mego problemu. Pozdrawiam spokojnie.

Masz tryb B/G ustawiony ?(jaka szybkość połączenia jest na komputerku-tray).

Zasięg ? Próbowałeś podchodzić pod router z laptopem? aby polepszyć zasięg.

Ja wyciągam przy szyfrowaniu nawet 3.1MB/s co jest rzadkością ale było :smiley:

Laptop jest cały czas przy routerze i ma zasięg maksymalny. Prędkość na komputerze pokazuje 54Mbit a tryb mam włączony Mixed.

Ok nie wiem co jest ale zmieniłem na tryb G only i transfer dochodzi do 3 MB/s :smiley: a jak z powrotem dałem na tryb Mixed ta prędkość została :smiley: Tak więc teraz hula. Dziwna sprawa #-o

A miałeś Mixed czy B only ? :stuck_out_tongue:

Sorry że nic nie pisałem, ale nie przyszło mi żadne powiadomienie na e-maila a powinno, a nie bardzo ostatnio miałem czas na przeglądanie forum to sprawdzałem tylko e-maila.