Wolne miejsce na dysku


(system) #1

Mam problem. System wskazuje mi źle wolne miejsce na dysku. Kiedy wchodzę na dysk c i zaznaczam wszystkie pliki i daje na właściwości to pokazuje mi, że mam zajete 2,98gb, a jak klikam na dysk c i wybieram właściwości to pokazuje mi że mam 4,64gb zajetego miejsca. Nie wiem o co chodzi, a ten problem mi przeskadza. Robiłem skanowanie scandiskiem, pandą, defragmentowałem dyski, oczysciłem dysk z plików tymczasowych i historii. Mam dysk samsunga i mam system plików fat 32. Bardzo proszę o pomoc.

PS: Z góry dziękuję za pomoc. :stuck_out_tongue:


(Damian) #2

Pokazuje Ci tak ponieważ wiele plików jest ukrytych.

Jeśli masz program Nero Burning Room,to wyeksploruj w nim dysk i tam zaznacz wyszystko,po czym sprawdź ile to zajmuje.Powinno pokazać Ci ile faktycznie wszystkie pliki zajmują.


(system) #3

Słuchaj masz prawdopodobnie wirusa!! Robaczek ten pokazuje nieprawidłową wartość wolnego miejsca na dysku. Damian też dobrze mówi>> są plikitzw.systemowe,ktore są ukryte(nawet jesli klikniesz pokaz pliki ukryte) SPRAWDZ TO.


(Rafi) #4

Na głównej stronie są linki do skanerów online.Sprawdź sobie czy masz jakiegoś robaka.


(system) #5

mam kompa dobrze zabezpieczonego. mam pande i ad-aware 1.05 pro więc nie wydaje mi się żebym miał wirusa. Sprawdziłem to co wy mówicie. Prosze napiszcie jaka moze byc jeszcze inna przyczyna


(JNJN) #6

Przecież Damian napisał pliki ukryte i Nero. oraz rezerwacja przez system.

Pamięć wirtualna.

Przywracanie systemu.

Kosz.

Ustawienia internetowe.

Miałeś Nortona antywirusa.

Policz pojemność całkowita - co wyświetla system i to co napisałem i wszystko wiesz.


(system) #7

No nie wiem czy to prawda, ponieważ zawsze po formacie i zainstalowaniu na nowo windowsa i wszystkich programów dobrze mi wszystko pokazuje. a po około 3 miesiącach sie pier.... wszystko