Wolne nagrywanie


(Arturkudelka7) #1

nagrywam cd burnerem i jakoś to wolno chodzi i mam problem z wypalaniem płyt jest jakiś lepszy program do tego oprócz nero?


(Cedar) #2

Sprawdzałeś ustawienia programu? może jest ograniczona prędkość. Może dane, które nagrywasz masz na dysku, który jest bardzo zdefragmentowany? Jakich płyt używasz? Czy masz załączone DMA? Czy w przypadku dysku i nagrywarki IDE/ATA znajdują się na oddzielnych taśmach czy są podłączone do tej samej taśmy? To wszystko (i pewnie też inne rzeczy) ma wpływ na szybkość nagrywania, typ program jakim nagrywasz ma drugorzędne znaczenie.


(Mar Sikorski) #3

Programów do nagrywania jest kilka.

Przed nagrywaniem płyty sprawdź w opcjach, jaka jest ustawiona prędkość, jaką program ma nagrywać pliki na płytę. Pamiętaj żeby z tą prędkością nie przesadzić.

Nagrywając płyty DVD ustaw prędkość 8x, a nagrywając CD ustaw do 48x. Jeżeli chcesz możesz ustawić większą prędkość, lecz miej wtedy świadomość, że pliki mogą nagrać się nieprawidłowo.


(Agatonster) #4

gibaj ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.