Wolne odpalanie

Mam problem ostatnio formatowalem kompa i instalowalem Windows Home Edition. Niby wszystko dobrze poszlo az do momentu kiedy instalator musial zresetowac kompa. Po firmowego znaku Asusa monitor sie zrobil czarny i komp tak jakby stal. Ale po okolo 10-15 sek pojawil sie ekran botowania Windowsa. Wie moze ktos co to moze byc ?

To jest moj plik boot.ini :

[boot loader]

timeout=30

default=signature(443c443b)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

signature(443c443b)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

Miałeś bootowanie z napędu CD. Jak ststem sie zrestartował to bootowanie nadal było włączone i komp sie zastanawiał co zrobić… Miałam tak wiele raży. Też mam ASUSA. Ale teraz już jak sie laprop restartuje to wyciągam płytke i wszystko działa bez problemu. Następnym razem proponuje tez wyjąć płyte, w końcu on sie restartuje jak już ma wszystko na dydk zrzucne.

matusia :slight_smile:, ma rację. ASUS ma to do siebie, że przy jakimkolwiek restarcie dyski z napędów muszą obowiązkowo zniknąć.

Pozdrawiam :wink:

Ale to sie powtarza za kazdym razem iedy wlaczam kompa i to z plyta czy bez niej

No tak, bo tak będzie. Ja zrobiłam ponownego formata i miałam kłopot z głowy. Nie wiem czy inne wyjście istnieje.