Wolne p2p

Witam!

Jakiś tydzień temu zkupiłem nowt internet (256), od lokalnego dostawcy, lecz mam problem:

Ze stron ściąga szybko (30-35 kb/s) lecz p2p działają wolno (10-15 kb/s) trochę walczyłem z adminem, zdjął jakieś priorytety, zapwnił mnie że porty też nie są poblokowane. Ip ma niby też zewnętrzne (nie wiem na jakiej zasadzie ono działa kiedyś w księdze gości wpisałem się ja i mój kolega z tej samej sieci i wyświetlne ip były takie same, lecz w e-mulu mam high id). Co może być tego przyczyną?. Próbowałem już na:

Bearshare

E-mule

eDonkey

Azureus

Shareaza

I nie ciągnęło nigdy max (pliki którę ściągałem miało dużo źródeł pełnych, takich które na poprzednim necie szybko ściągałem).

Proszę o pomoc

Pozdrawiam!

tak to już jest z p2p czekaj aż ktoś będzie udostepnia :lol:

ptasior na p2p nigdy nie osiągniesz takiego transferu jak na http. Możesz jeszcze skonfigurować programy p2p, ale i tak i tak nie osiągniesz takiego transferu. Tak mi się wydaje.

PZDR :wink:

Zacznijmy od tego ze w p2p bardzo rzadko zdarza się abyś cały czas miał wymarozne transfery. Wszytsko zalezy od sieci i uzytkowników.

Jezeli masz High ID i dobrą konfiguracje to i tak musisz odczekać swoje aby pobrać dany plik. Nie zawsze jest to pare minut czasem i kilkanaćie godzin.

Musisz równierz dosyć sporo wysyłąc aby mieć kredyty u uzytkowników co przesówa cie w kolejkach.

Siec torrent równierz bardzo specyficzna.

Jezeli masz Zielone Buzki (odblokowane porty) to twoja prędkośc sciągania uzalezniona jest od osób (seedów) którzy wysyłąją dany plik.

Poprostu pozwól sie rozpędzić.

Ogólnie polecam poczytać:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php

no tak rozumiem ale żeby torrent ściągał przez 2 godz 14 kb/s (ani mniej) albo bearshare ściągało cały czas 14?? trochę mnie to dziwi

Nie ma się co dziwić to są oddzielne sieći które pracują na zupłenie innych zasadach sięc Torrent i Gnutelli, naprawe radzę przejrzeć podany przezmnie link i poczytać jak działa posczególna sieć.

Moze wtedy zrozumiesz :wink:

Nie chodzi mi o to że są to inne sieci tylko żeby nie ściągało się więcej niż 14 kb/s, nawet azureus jak przez noc chodził rano miał prędkość 13,9 kb/s :confused:

Ps. Czy ktoś wie może jak sprawdzić czy porty nie są poblokowane?

A ile miałes seedów i peerów :?

A jak wygląda test NAT porty odblokowane jakie masz buzki.

Mordki zielone, seedów 17 peerów 12

Testuje port 6881 … Błąd NAT

No więc wszytsko jest w jak najlepszym porządku.

Sprawdz jescze z jaką predkości wysyłają do ciebie seedy, zapewnie wolno i to przyczyna.

Test Nat u ciebie to formalnośc ale sprawdz:

Narzędzia-Test NAT

Testuje port 6881 … Błąd NAT

A więc masz zablokowany port 6881.

A odblokowałes program w fierwallu :?

Z drugiej strony masz zielone buzki…

A jak sprawdzić z jaką prędkością do mnie wysyłają??

PPM na sciągany torrent-Pokaz sczególy-Sczegóły-Prędkośc pobierania

I masz przy kazdym uzytkowniku jaką prędkością do ciebie wysyła.

wysyłą do mnie 11 suma ich prędkości to 27

A ty sciagasz z prędkościa???

Chodzi o ten sama moment bo prędkości te zmieniają się.

Ściągałem 12 kb/s a chodi mi o to że nigdy nie widziałem żeby on na kilka sec wyszedł poza 14 na obojętnie jakim p2p

Ogólnie odradzam emule bo otwiera bardzo dużo NIEPOTRZEBNYCH portów- co dość znacząco muli sieć… Co do innych no to cóż, taki urok P2P, a poza tym przy takim łączu nie spodziewaj sie jakichś zadziwiających prędkości rzędu 300-400 kb/s na P2P; Chyba, że np na DC na lokalnym hubie no to możesz mieć i po 1mb/s, ja z torrentów mam prędkość ok. 100 kb/s (a jak trafi sie dobry seed/tracker) bywa i po 300 kb/s, tyle, ze ja mam łącze 10 mb/s ;]

O ile się nie mylę max download na 256 to 32

no wiec… ci ktorzy mowia ze na p2p nie da sie wyciagnac max lacza… sa w bledzie… duzym bledzie… poprostu sa robieni w… konia :slight_smile: przez swoich dostawcow…

ja osobiscie jakiegos super szerokopasmowego lacza nie mam… ale kolega ma 4Mbps (DSL) i na torrencie juz pare sekund po jego wlaczeniu transfer osiaga 300kbps. Po minucie/dwoch - 500kbps… (500 - bo taki sobie ustawil limit :slight_smile: zeby mogl sobie jeszcze po necie smigac)

S_e_B_a naprawde mnie dziwi ze z TAKIEGO łącza wyciagasz tak niewiele…

odnosnie rozwiazania problemu:

limity w ustawieniach raczej odpadaja - sprawdzales na tylu programach…

moze uzywasz do otwierania stron serwera proxy?? sprobuj te same dane co w przegladarce wpisac w cliencie p2p… moze i pomorze :slight_smile: