Wolne pobieranie plików


(Lucker196) #1

Witam, mój problem polega na tym że posiadam w umowie internet z prędkością 30Mb/s a pliki pobierają sie 300KB/s

Co mogę zrobić żeby poprawić tę prędkość?


(system) #2

Najpierw sprawdzić, jak się ma umowne 30 Mb/s do faktycznego stanu: http://www.speedtest.net/ Na mapce wybierz Warszawę.


(Michal A1986) #3

Nie tylko od Ciebie zależy szybkość pobierania. Serwer z którego pobierasz musi pozwolić Ci na szybkie pobieranie. Obecnie jeśli chcesz coś pobrać za darmo to musisz czekać bo masz ograniczoną szybkość, a jak chcesz szybciej to trzeba zapłacić za szybszy transfer.

Wejdź na http://www.speedtest.pl/ i sprawdź ile Ci pokaże na liczniku. Jak 30 to z netem jest wszystko ok i wychodzi na to że źródło z którego pobierasz pozwala Ci na maksymalną prędkość 300kb/s


(Lucker196) #4

Okej a co zrobić jeśli na początku testu prędkości wysyłania wzrasta mi licznik do 6Mb/s w górę po czym spada do 1.5 i ani ruszy wyżej

2896629204.png


(system) #5

Wszystko jest OK. Nic z tym nie zrobisz. Download jest w normie. Upload zależy też od dostawcy. Zmienne wartości - rzecz normalna. Internet to komunikacja dynamiczna. Taki jej "urok".

PS. Bardzo dobry masz ping! To bardzo ważne!


(roobal) #6

Możesz przetestować szybkość pobierania na stronie noc.gts.pl. Możesz też przetestować szybkość pobierania, ściągając obraz ISO losowej dystrybucji Linuksa z serwera FTP, w tym przypadku rzadko kiedy trafia się na ograniczenia i pobiera się z pełną przepustowością.