Wolne sieci P2P

Witam. Z µTorrenta dobry torrent idzie mi ponad 600 kB/s ( 5 Mb/s ) a z np. eMule, Shareazy, LimeWire ok 20 kB/s. Jak ściągałem piosenkę Jacksona LimeWirem to szła 20 kB/s. ściągnąłem też inny plik, żeby sprawdzić czy w 1 spadnie prędkość do 10 i tak się stało. Limitów żadnych nie mam. W Shareazie natomiast pisze, że plik ma np. prędkość pobierania 2,25 MB/s a ściąga 10 kB/s. O co chodzi? Albo prędkość strasznie skacze.

prędkość zależy od platformy… w emulu np od źródeł… od kolejki…każdy program jest inny

Pobaw się ustawieniami programu. Może akurat Shareaza źle wykryła Twoje łącze. Sprawdź Firefall.

Bo jak sam napisałeś są to sieci p2p, czyli pliki pobierasz od innych użytkowników a nikt nie zagwarantuje Ci, że w danym momencie będzie tylu użytkowników abyś mógł pobierać z maksymalną prędkością, która zależna jest od ilości użytkowników i ich ograniczeń wysyłania.

Do pobierania piosenek polecam odpowiednie serwisy internetowe. Chomikuj, wrzuta itp.

Na tych stronach nie ma takich ograniczeń i pobierasz z maksymalną prędkością jaką możesz uzyskać. W Twoim przypadku około 600 kb/s.

Każda sieć ma swoją specyfikę. Emule posiada na przykład wiele rzadkich materiałów, ale niższe transfery niż utorent, na którym za to nie ma np. starszych filmów z lat 20 (zwykle, bo nie zawsze tak jest :slight_smile: ). Taki już urok różny sieci p2p.

Pozdrawiam

w uTorrencie to zależy od tego z jakiej strony ściągamy. Ostatnio w Shareazie na szczęście transfer podskoczył do 250 kB/s ale w średnich pisze, że powinno ściągać się 22,5 MB/s MB nie Mb no to trochę wolno idzie

powinno ale nie musi, na to nie ma reguły