Wolne sieci P2P

(system) #1

Witam. Z µTorrenta dobry torrent idzie mi ponad 600 kB/s ( 5 Mb/s ) a z np. eMule, Shareazy, LimeWire ok 20 kB/s. Jak ściągałem piosenkę Jacksona LimeWirem to szła 20 kB/s. ściągnąłem też inny plik, żeby sprawdzić czy w 1 spadnie prędkość do 10 i tak się stało. Limitów żadnych nie mam. W Shareazie natomiast pisze, że plik ma np. prędkość pobierania 2,25 MB/s a ściąga 10 kB/s. O co chodzi? Albo prędkość strasznie skacze.

(Pan Ziombl) #2

prędkość zależy od platformy.. w emulu np od źródeł.. od kolejki..każdy program jest inny

(BejDżej) #3

Pobaw się ustawieniami programu. Może akurat Shareaza źle wykryła Twoje łącze. Sprawdź Firefall.

(Dawid Czernek) #4

Bo jak sam napisałeś są to sieci p2p, czyli pliki pobierasz od innych użytkowników a nikt nie zagwarantuje Ci, że w danym momencie będzie tylu użytkowników abyś mógł pobierać z maksymalną prędkością, która zależna jest od ilości użytkowników i ich ograniczeń wysyłania.

Do pobierania piosenek polecam odpowiednie serwisy internetowe. Chomikuj, wrzuta itp.

Na tych stronach nie ma takich ograniczeń i pobierasz z maksymalną prędkością jaką możesz uzyskać. W Twoim przypadku około 600 kb/s.

(Ssoske) #5

Każda sieć ma swoją specyfikę. Emule posiada na przykład wiele rzadkich materiałów, ale niższe transfery niż utorent, na którym za to nie ma np. starszych filmów z lat 20 (zwykle, bo nie zawsze tak jest :slight_smile: ). Taki już urok różny sieci p2p.

Pozdrawiam

(system) #6

w uTorrencie to zależy od tego z jakiej strony ściągamy. Ostatnio w Shareazie na szczęście transfer podskoczył do 250 kB/s ale w średnich pisze, że powinno ściągać się 22,5 MB/s MB nie Mb no to trochę wolno idzie

(Pan Ziombl) #7

powinno ale nie musi, na to nie ma reguły