Wolne uruchamianie Windows 7 x64

Witam!

Mam problem z wolnym uruchamianiem się systemu Windows 7 x64.

Mianowicie: W piątek tydzień temu niespodziewanie przy próbie uruchomienia systemu włączył się CheckDisk chcąc przeskanować partycję G (u mnie programy - 15/100GB zajęte). Chwile to trwało ale przeskanował. Od tego czasu zaczął występować problem. Komputer włącza się, mija ekran “Trwa uruchamianie systemu Windows” i pojawia się czarny ekran z kursorem na środku i tak z 10sek. Po tym czasie pojawia się ekran logowania, loguję się, napis Zapraszamy jest wyświetlany co najmniej 2 razy dłużej niż to było wcześnie. W końcu pojawia się pulpit, ale sam pulpit bez ikon, bez gadżetów, bez ikonek dźwięku i sieci w pasku zadań. I tak jest jakąś minute. Po tym czasie zaczyna się pojawiać powoli wszystko (chociaż czasami nie ma sieci i jest wymagany restart). Próbowałem wszystkiego: Defragmentacja, checkdisk, nod, ccleaner, malwarebytes, windows 7 manager, enchancemyse7en, regcure, ad-aware, windows defender etc. Komputer jest “zadbany” nie ma nic zbędnego w autostarcie (tak mi się wydaje), robiłem średnio raz w miesiącu skanowania tymi programami, usuwałem zbędne usługi itp.

Proszę o nazwy programów i ewentualną instrucję (jeśli program wymaga coś ponad standard) z których mam tu wstawić logi/skany/screeny itp.

Podam jeszcze specyfikację mojego komputera:

Płyta główna - GIGABYTE Technology S Series GA – P35C - S3

Procesor - Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz

Pamięć RAM – 4096MB RAM Kingston

Karta graficzna - ATI Radeon HD 3870 X2

Dysk twardy – SEAGATE ST31000528AS chłodzony 1TB

Napędy – LG GSA-H12N Nagrywarka DVD+R/RW DL

Obudowa – TRACER PHANTOM TRO-979 PFC 400W Prescott

OS: Windows 7 Ultimate 64bit (Wersja 6.1 bulid 7600)

Pozdrawiam i proszę o porady.

O kurczę, twoja grafika pobiera aż 190 W mocy z zasilacza, a zasilacz ma tylko 400 W i jakoś ci to wszystko działa? Od dawna masz tę konfigurację? Nie było wcześniej żadnych problemow oprócz tego wolnego uruchamiania?

Zasilacz był jakiś rok temu wymieniany z tego właśnie powodu, obecnie jest Modecom 530W i nigdy do teraz nie było żadnych problemów.

Wygląda na uszkodzenie dysku twardego.

Ściągnij HD Tune, zrób screen’a z zakładki Health. I zrób skanowanie w zakładce Error Scan (odznacz Quick Scan).

Możesz też sprawdzić wydajność dysku w zakładce Benchmark.

Zakładka Health:

hdtunehealthst31000528a.png

Samurai57 , wszystko jasne, dysk się sypie. Smart już ostrzega, że do progu krytycznego dochodzą atrybutu rellocated sector count(ilość zremapowanych bad sektorów), Spin retry count(ilość prób rozpędzenia talerzy do pełnej szybkości), oraz jak widzisz jeszcze jeden, o którym nie dowiemy się nic, bo jest charakterystyczny dla producenta dysku, tak więc może program od producenta wskazałby dopiero co to za atrybut.

Dodane 27.03.2011 (N) 12:26

Jednak na podstawie id tego nieznanego atrybutu znalazłem jego opis(jak zwykle wujek google pomógł ;P). Tu masz jego opis:

Opis skopiowałem ze strony: http://www.video.zax.pl/kk/SMART.htm. Tak więc jak widzisz po opisach tych atrybutów podświetlonych na żółto , dysk trzeba wymienić i to im szybciej tym lepiej, bo będzie coraz gorzej i pewnego dnia komp przywita Cię komunikatem disk boot failure, albo operating system not found, co oczywiście będzie oznaczać całkowity zgon dysku. W sumie nawet się nie dziwię, bo po modelu wnioskuję, że masz Szajsgejta(czyt. Seagate’a) a one niestety się sypią. Te dyski są na gwarancji producenta, tak więc możesz go zarejestrować go na stronie seagate.com(po wejściu na stronę można ustawić język pl.) i wysłać do Warszawy i wtedy dadzą Ci nowy. Jednak ja radziłbym Ci oddać go na gwarancję(jeżeli jeszcze jest) i jeżeli przyślą Ci nowy sprzedać go i kupić sobie np. Samsung Spin Point F3, ablo F4. Ja na przykład mam F4 i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić, bo bardzo jestem z niego zadowolony.

No i nie licz, że jak wróci z gwarancji będą tam nadal twoje dane. Zabezpiecz je jak najszybciej, bo dysk w każdej chwili może się do reszty posypać.

Również polecam SAMSUNG’a. WD też są ok. Niestety jakość Seagate’ów ostatnio pozostawia wiele do życzenia.

Napisałeś, że dysk jest chłodzony. Coś słabo jeśli ma temperaturę 39 stopni. Ja mam przed dyskiem wentylator 120mm i temperatura to około 30 stopni.

No tak, zapomniałem dodać dysk dostaniesz nowy, tak więc nie będzie na nim Twoich plików.