Wolniejsza prędkość pobierania z rapidshare.com

Witam. gdy ściągma coś z rapidshare.com to plik ściąga mi siez prędkością 50-70KB/s, a gdy ściągam jakiś program z dobreprogramy.pl to ściąga mi się on z prędkością 230-240KB/s (max dla mojego łącza) :o

dlaczego jest taka różnica?

a i mam łącze 2Mbit/s, i prędkość ściągania 256KB/s (oferta Orange Freedom)

bardzo bym prosił o pomoc/wyjaśnienie tej sprawy :wink:

aha i mam jeszcze drugi problem ale to już dot. forum.dobreprogramy.pl, gdy napisze jakiegoś posta i naciskam “Wyślij” to Firefox (mam firefox’a 3) zaczyna “mielić” ale nic się nie dzieje nawet po kilku minutach, po prostu post nie jest wysłany tylko przeglądarka go “mieli” :o wteyd muszę nacisnąć kilka razy na “Podgląd” i dopiero wtedy na “wyślij”

jest to trochę uciążliwe więc proszę o pomoc :wink:

Dla użytkowników darmowego dostępu w RapidShare.com zostało wprowadzone ograniczenie przepustowości pobieranych plików do 500 kbps.

no ale to jest do 500KB/s a ja ściągam z 60-70KB/s :o

więc czemu tak?

500 kbps to nie 500KB

500 kbps to masz 62,5 KB/s

500 kbps czyli 500 kilobitów na sekundę.

W przeliczeniu na kilobajty na sekundę (kBps) wychodzi 62,5.

Czyli wszystko się zgadza.

Słownie pięćset kilobitów na sekundę, w przeliczeniu jest to około 60-70 kB/s, czyli kilobajtów na sekundę.

pisałem 62,5

n ot szkoda ale jeszcze przedwczoraj ściągałem z prędkością 100KB/s, więc czemu dzisiaj taki skok (wtedy też było napisane że jest ograniczenie)??

a mój problem z forum i opcją “Wyslij”??

taa jasne,

wyliczył to Frog , a ty tylko przepisaleś po nim :expressionless:

@

co do drugiego problemu, spróbuj przeczyścić ff

Co do Firefoksa - wykonaj dokładnie Standardową Diagnostykę.

używam regularnie programu CCleaner, więc raczej nie o to chodzi, a np. zaraz po usunięciu wszystko jest ok ale już po kilkunastu minutach przeglądania netu problem jest od nowa #-o

może ktoś pomóc?

Podałem wyżej linka do Standardowej Diagnostyki. Wykonaj ją.

dzięki, problem rozwiązany :wink:

mam jeszcze jedno pytanie:

czy te przyspieszenia do Firefox’a 2 (z http.pippeling itd.) działają także do Firefox’a 3?

-update-

Niektóre działają, ale moim zdaniem Firefox 3 “fabrycznie” jest na tyle szybki, że nie warto kombinować z przyspieszaczami, bo można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

a do rapidshare wracając to np. teraz mi się ściąga z prędkością 100KB/s, więc te ich limity są jak widać dosyć luźne :wink:

Limity obowiązują, gdy serwery są obciążone.

dobra dzięki wszystkim za odpowiedzi. =D>

temat do zamknięcia/kosza :wink: