Wolniejsze łacze po podłączeniu derugiego kompa

witam, nie jestem ekspertem, więc moje słownictwo i sposób myslenia o problemie, moga być troche prymitywne:)

problem polega na tym, iż w mieszkaniu, w którym mieszkam, pojawili się nowi lokatorzy - po podłączeniu ich kompa do routera moj net chodzi jakby miał zaraz umrzeć…im, znaczy się lokatorom, również…i zastanawia mnie gdzie błąd, ponieważ wcześniej, gdy mieszkali tam inni ludzie, wszyscy mieliśmy łącze szybciutkie…

internet jest oczywiście z kablówki, i był ustawiony na dwa komputery…nie wiem jak wcześniej to działało, bo nie ja sie tym zajmowałam…co robić, proszę o pomoc…

A nie ściągają czegoś przypadkiem programami p2p (np. emule, bear shear czy jakimś torrentem)? To może być przyczyną przeciążonego łącza bądź virus. Dajcie logi z ComboFix postępując zgodnie z tą INSTRUKCJĄ (pod koniec strony).

Loga wklej na http://www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org, a w poście daj do niego linka.

jeżeli ściągają p2p -to niech zmniejszą upload…

nic nie ściągają, od razu po podłączeniu kabla do ich kompa zwolnił się net…:frowning: ma dziś przyjsc jakis spec, kurna, trudno się z nimi doagadać…mam problem ze ściągnięciem tego, co kolega podał…jak się w końcu uda - wykonam, tymczasem dzięki

Albo ściągają i kłamią, że tego nie robią, albo to jakiś wirus lub dziwny program.

A jaki macie router?

nazywa się TOUCHSTONE ARRIS TM502B/CE…kurcze faktycznie dziwni jacyś są…udało mi się rzucić okiem na ich komputer - na wierzchu nie było widać żadnego programu do ściągania…no chyba, że nie dostrzegłam ikonki…poza tym udało się mi ściągnąć, to o czym pisał kolega wyżej, zaraz spróbuję zadziałać… :expressionless:

To ich odłącz, generalnie jeżeli Twój komp czysty to wiesz u siebie nie musisz sprawdzać, jeżeli wcześniej chodziło dobrze ale u nich musisz zrobić skany :smiley:

To dziwnych masz tych lokatorów skoro tak bronią komputera, daj warunek, że albo wyczyszczą komputer albo ew. Ty zobaczysz czy faktycznie nic nie ściągają i zobaczysz czy wirusów nie ma, albo internet OFF.

Oczywiście jeżeli możesz tak zrobić.

dobrzy ludzie dziękuję za porady…zjawił się pan od kablówki i sprawę załatwił - nie wiem jak, bo mnie nie było w domku. Ważne, że net działa jak za dawnych czasów:D i jest ok…jeszcze raz dziękuję za dobre chęci:D