Wolniejszy explorer a zmiana antywirusa

(Olkainaczej) #1

Zmieniłam Avasta na Pandę i od tamtej pory Explorer jest ZNACZNIE wolniejszy i wiesza się... Czy to możliwe że ta zmiana ma jakiś wpływ?

(Pawilojc) #2

niekoniecznie explorer jest wolniejszy, ale po prostu procesy pandy zużywają więcej miejsca w pamięci RAM

(Olkainaczej) #3

ale czy to coś złego? czy Panda jest faktycznie lepsza? czy mam poświecić więcej cierpliwości Explorerowi kosztem cierpliwości którą poświecałabym walkom z wirusami? :wink:

(Lukaszk 89) #4

Panda strasznie muli system.Tak przy starcie jak i przy korzystaniu.Lepiej przesiąść się na ESET'a.Nie obciąża tak kompa jak i nie spowalnia zbytnio kompa.Do tego dobry firewall np. COMODO i jest ok.

(Pawilojc) #5

a ciekawe, kto robił ten test. jakiś potłuczony

tu masz zestawionko

(ybu) #6

Loookash89 - popieram.Panda to straszny muł.

(system) #7

Data ostatniego posta w zestawionku: 21.11.2004

Data dzisiejsza: 16.06.2008

(Pawilojc) #8

sorry, nie spojrzałem na daty

(Lukaszk 89) #9

Tu coś jest jeśli chodzi o zestawienie.

(Olkainaczej) #10

a co to jest ten firewall proponowany przez Loookash89 ???

(impassive) #11

Spróbuj wyłączyć w ustawieniach Pandy "ochronę przeglądarki" (jeśli coś takiego tam jest).

(Olkainaczej) #12

no to już sobie zainstalowałam tego eseta, a pytam ponownie co to jest ten firewall? czy to jest cos takiego jak spybot?

(impassive) #13

Firewall to - w uproszczeniu - aplikacja monitorująca ruch sieciowy i dopuszczająca (bądź nie) niektóre aplikacje, np. GG, Internet Explorer (za przyzwoleniem użytkownika) do przesyłania danych Siecią. Jeśli nieznany proces próbuje połączyć się z Internetem, można się spodziewać, że jest to jakiś wirus, robak itp. (choć oczywiście nie musi być).

Możliwe, że Twoja Panda ma wbudowanego firewalla.

(Olkainaczej) #14

to w takim razie co sto jest ten Spybot? bo on od czasu do czasu pyta się mnie czy ja na cośtam zezwalam czy nie... To przydatne?

(impassive) #15

Spybot to jest antyspyware, posiada funkcję "ochrony" przeglądarki i systemu. Nie wiem, czy to przydatne, trudno mi ocenić.

(Olkainaczej) #16

no więc zmieniłam antywirusa i on dalej nie pomógł przymulającemu Explorerowi. Problem pojawia się przy włączaniu go oraz przy otwieraniu nowej karty (trwa to bardzo długo). Czy to możliwe że Explorer jest "chory"?

(impassive) #17

To odistaluj Spybota, może on przeszkadza. Albo wyłącz w nim funkcję "ochrony" przeglądarki.

(Olkainaczej) #18

nic z tego... czy w takich warunkach możliwe że jeśli przerzucę się na Mozillę albo Operę to będzie normalne tempo?

(Lukaszk 89) #19

Prawdopodobnie nic się nie zmieni(IE jest mimo wszystko jedną z szybszych przeglądarek, chociaż wolę Operę).Ale zawsze możesz spróbować na innej.Mozliwe że to jakiś syf(?).

Przeskanuj kompa -> http://www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan.html.

A nie zauważyłeś spadku wydajności całego komputera?

(Olkainaczej) #20

właśnie niekoniecznie, raczej tylko Explorer... Szukałam Avastem, potem Pandą a teraz tym całym Estem i nic... No ale sprawdzę jeszcze Kaspersky'm.