Wolno działający komp w sieci

Witam! Jestem użytkownikiem sieci akademickiej i zauważyłem, że w porównaniu z innymi w tej samej sieci mój komputer radzi sobie bardzo słabo jak na parametry jakie posiada. Chodzi tu nie tylko o połączenie ze światem zewnętrznym ale również o transfer wewnątrz sieci, tzn głównie przesył danych między poszczególnymi komputerami. Mój sprzęt wyraźnie spowalnia i zastanawiam się co może być przyczyną??? Zastanawiałem się już nad dyskiem, jest to co prawda ATA ale nie ma żadnych bad sectorów. Karta sieciowa jest gigowa ma wszystkie sterowniki. Ostatnio ktoś podpowiedział mi, że procesor ma mało cash’u [faktycznie tylko 256 kb] ale do przesyłu danych powinno wystarczyć bez problemu. Komputer przeskanowany na wszystkie możliwe sposoby, jeśli chodzi o wirusy czy inne tego typu śmieci jest czysty. Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi. Jeśli to coś pomoże oto mniej więcej informacja co to za sprzęt:

płyta główna: Asus P5B Deluxe

procesor: Intel Celeron D 341, 2933 MHz

ram: 2x DDR2-533 (266 MHz) GoodRAM GR533D264L4/512 [512 Mb]

karta sieciowa (zintegrowana): Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller

dysk: SAMSUNG SP1233N [120 Gb]

System: MS XP Professional + SP3

…jeśli trzeba coś jeszcze proszę o info!?!

Witam!

  1. W wierszu poleceń komendą netstat -a sprawdź czy Twój komputer nie nawiązał “podejrzanych” połączeń.

  2. Jeśli używasz programów P2P, to wyłącz je i sprawdź czy będzie zauważalna poprawa, jeśli tak ogranicz liczbę połączeń dla programów P2P.

Komendą “netstat -a” nic specjalnego podejrzanego nie widzę. Nie wiem może do końca co mogłoby tam być nie tak? Jeśli chodzi o p2p to nie używam.

Dziwna sprawa że problem tego zamulenia wychodzi zwłaszcza grając po LANie w gierki typu CS, NFS, itd. W innym komputerze o słabszych parametrach praktycznie wcale nie występują tzw lag’i a u mnie problem narasta i spowalnia innych. Może to pomoże zidentyfikować problem???