Wolno działąjący komputer


(Hubcioxx) #1

Mam laptopa stosunkowo nowego i niestety od jakichś trzech tygodni zauważyłem znaczne spowolnienie pracy... Gdy chcę włączyć przeglądarkę internetową google chrome to muszę czekać minimum 1 minutę zanim wyskoczy mi 10 okienek na raz -.- Potem gdy już się uruchomi to strasznie powoli wczytuje strony. I dodam że nie jest to wina łącza internetowego bo na kolegi kompie śmiga normalnie. Firefox to już zupełnie porażka. Nawet nie da rady go włączyć... Otwiera się po jakimś czasie i "brak odpowiedzi".... Pomoże ktoś? Jak próbuję otworzyć "Komputer" lub inny folder to reakcja jest w podobnym tempie...

Jakby co to antywirusa mam Kaspersky'ego i 5 dni temu było robione skanowanie systemu. Bez zmian....


(rgabrysiak) #2

Cześć

Uporządkuj autostart, odinstaluj zbędne programy, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj dyski.

To tak na poczatek.


(Hubcioxx) #3

Ok. Raczej w autostarcie grzebanie nic nie pomoże. Komputer uruchamia się normalnie...tylko gorzej z uruchamianiem tych rzeczy co wyżej wspomniałem... Programów zbędnych nie posiadam :>

Zrobiłem to wszystko co napisałeś. I nadal bez zmian...


(rgabrysiak) #4

Cześć

Ponieważ?

Komputer może i uruchamia się normalnie ale zbyt dużo uruchomionych programów wraz ze startem systemu może powodować objawy jaki przedstawiasz w pierwszej poście.

  • [*:1ztc3o4j]Instalowałeś jakieś dodatki do przeglądarki (toolbary etc.)?

(Hubcioxx) #5

Tak. Wszystko już posprawdzałem i bez zmian. Nie wiem czemu to się stało tak nagle... Nawet nic nowego nie instalowałem... I nie instalowałem żadnych toolbarów.

Wrzucę pare screenów może istotnych... może to coś pomoże...


(rgabrysiak) #6

Cześć

Jak dla mnie masz uruchomionych dużo zbędnych programów i dodatków od producenta laptopa. Ale jeżeli twierdzisz że wszystko co wymieniłem wyżej zrobiłem to nie będę się kłócił.

Podaj jeszcze parametry twojego laptopa oraz temperatury (możesz je sprawdzić np. programem HWMonitor).


(Hubcioxx) #7

51ed85129a2d1.png


(rgabrysiak) #8

Cześć

Temperatury są w porządku. Moim zdaniem problemem jest zbyt dużo uruchomionych programów i dodatków od producenta ale skoro z tym już robiłeś porządek to nie mam więcej pomysłów.