Wolno dzialajacy net:/

(Rzorzo1) #1

Co moze byc przyczyna tego ze moj internet dziala beznadziejnie to znaczy strony otwieraja sie z tragicznie mala predkoscia a szybkosc pobierania dowolnego poliku to nie cale 10kb/s przy laczu 1,3mb/s w NETII czyli normalna predkosc to 130kb/s. i co zrobic? prosze o pomoc:

(Kolmar) #2

Proponuję uruchomić xpnetdiag.exe

http://support.microsoft.com/kb/914440

Jak masz DNS-y ustawione ??

Jaką wielkość MTU masz ustawione ??

(Rzorzo1) #3

dalej to samo;/ nie mam nic ustawionego ! jedyna rzecza jaka zrobilem to wylaczylem zapore i dalej nic

(Kolmar) #4

Wyłączyłeś zapore, ale czy usługę (services.msc) też wyłączyłeś. Jeżeli tak to włącz spowrotem.

Mam jeszcze pytanie czy używasz połączenia szyfrowanego np. pppoe ??

(Rzorzo1) #5

na stornie netii byl podany DNS i wpisalem go ale dalej nic;/ wlaczylem zapore tak jak byla!

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 14:51 został dopisany post przez rzorzo1

tak uzywam polaczenia szyfroweo PPP

(Kolmar) #6

Usługę Qos masz włączoną, zaznaczone masz, że to konkretne połączenie może z niej korzystać (we właściwościach danego połączenia). ??

Wykonaj jeszcze w wierszu poleceń komendę: netsh diag gui i przeskanuj kompa.

Są jakieś błędy (np. failed, unknown) ??

(huber2t) #7

Podaj log z Hijackthis

(Rzorzo1) #8

niepowodzeniegs3.jpg

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 7:25 został dopisany post przez rzorzo1

LOG z HIJACKA hjiy8.jpg

(Kolmar) #9

W sekcji DNSServerSearchOrder = niepowodzenie, czyli problem z DNS-ami. Musisz ustawić poprawny adres DNS.

W TCP/IP na zakładce DNS zaznacz dwie ostatnie opcje (TCP/IP -> zaawansowane -> zaawansowane -> DNS).

(Rzorzo1) #10

no fajnie cos ruszylo:) szybciej otwieraja sie strony:) a predkosc sciaganego pliku dochodzi do 50kb/s ale to nie 130;/

(Kolmar) #11

Spróbuj jeszcze wyczyścić pamięć dns

ipconfig/flushdns

(Rzorzo1) #12

wyczyscilem pamiec DNSow tak jak mowiles:) a pozniej zrobilem skanowanie:) i wynik jest taki: sukcesty6.jpg

(Kolmar) #13

rzorzo1 , błędów nie widzę więc teoretycznie powinno wszystko działać.

Sprawdź prędkość łącza jakimś testerem.

http://www.speedtest.pl/

(Rzorzo1) #14

testowalem lacze na test.4web.pl i moj wynik to 202 kb/s ;/ cos nie tak;/ pokazuje ze moge pobierac pliki z predkoscia 25kb/s to znaczy ze chyba nie dziala poprawnie net;/

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 16:39 został dopisany post przez rzorzo1

doszedlem do wniosku ze wina tego jak dziala internet jest od strony operatora czyli Netii :confused: z tego co wiem u mnie na kompie jest wszystko ustawione dobrze :slight_smile: jak najszybciej skontaktuje sie z z netiia:) z gory dziekuje z pomoc ROKKO

(adpawl) #15

rzorzo1 , popraw pisownię w swoich postach albo temat poleci do śmietnika!