Wolno działający procesor

Mam Athlona 64 3500+…dziś zmieniłem grafę na Radeona X1950 PRO i…SZOK…robie 3D Marka 2003, testy grafy śpiewająco, test procka… 1 -2 klatki! !!

================

Tytuł zmieniono :confused:

Monczkin.

Może reinstal 3dmarka? Jeśli nie pomoże daj logi.

Nowa instalka 3dmarka i nic, to samo :confused: LOG:

To normalne! procki nie są przystosowane do tworzenia grafiki…

u mnie tyle samo

zgadzam się…

ej ale 1-2 klatki to już przesada,3200+ w tym samym marku raczej śmiga w 5-10 klatek więc może cos jest na rzeczy…

Panowie! Jeszcze rano miałem GeForce 6800GS i podczas tego samego 3d marka kiedy przyszła kolej na testy procka, pierwszy test, samoloty, 30-250 klatek…od lat testuje całego kompa na tym 3d marku. Dziś zrobiłem nowy system, wszędzie najnowsze biosy, stery, nowy 3dmark…przychodzi pora na testy procka…30…16…2…17…1…gołym okiem widzę, że muli i kosmicznie zwalnia…drugiego testu procka nawet nie chce mi załadować! Włączam wymagające gry i śmiga…na 100% nie wirus, bo po instalce systemu nawet neta nie podłączałem. :o

Witaj Tomi915. Prawdopodobnie nie instalowałeś driverów do procesora - nie jest to oczywiście niezbędne, ale to co nie zaszkodzi może tylko pomóc.

Plik nazywa się: AMD Athlon™ 64/FX Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16 i jest dostępny pod adresem: http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Tec … 06,00.html

A nóż, Twój problem leży właśnie w tym. Pozdrawiam.

P.S. Co niektórzy Panowie nie pamiętają chyba czasów, gdy w kartach grafiki nie było jeszcze układów T&L i procesor zajmował się tworzeniem niemalże 100% grafiki - dlatego też twierdzę, że stwierdzenie typu:

nie dokładnie pokrywa się z prawdą.

obecnie procesor nie tworzy grafiki tylko karta graficzna i to od niej zależy wydajność aczkolwiek procesor też ma na to wpływ

Nazwij temat konkretnie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

Niestety :frowning: instalacja tego drivera do procka NIC nie pomogła. Nie mogę tego pojąć, 2 lata ok, system, stery, żadnych dodatkowych “wspomagaczy” i do wczoraj wszystko ok. Nowy system, te same stery do płyty głównej…i druga sprawa, czemu gry działają płynnie, a te 2 testy CPU w 3dMarku 2003 to kosmiczne “mulenie” i spadanie nawet do 0 klatek :confused: