Wolno działający XP

(L2m1k3) #1

witam,

mam problem z zainfekowanym laptopem. Wszelkie do tej pory podjęte przeze mnie próby poradzenia sobie z infekcja zawiodły, dlatego proszę o pomoc.

logi poniżej:

OTL

Extras

z góry dzięki.

(seq23) #2

Pierwsze to zmniejsz i to znacznie pamięć wirtualną... koło 4GB masz...

Panel sterowania/System/Zaawansowane- wydajność - Ustawienia/ Zaawansowane -Pamięć wirtualna- zmień

a tam.... Rozmiar niestandardowy początkowy i maksymalny ustaw z pół Giga 512 MB

Zamula najczęściej przywracanie systemu.. wyłącz jeżeli masz włączone

Wywal Adobe Reader.... zainstaluj Foxit Reader mniejszy i nie zamulający system program do .pdf

Usuń wszelkie niepotrzebne Toolbary z przeglądarki.. same śmiecie

Czyżbym widział ComboFIX... jeżeli używałeś... masakra a nie program.. najczęściej rozwala system, choć wielu uważa , że pomaga przy zarażonym kompie

Przyspieszenie Windowsa XP jest najlepiej odczuwalne po formacie... reszta to drobne zabiegi

(sebros) #3

Polecam skanery bootujące się na własnym systemie operacyjnym: DrWeb LiveCD http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en oraz Avira Rescue System http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiV ... 20514.html pobierz któryś z tych dwóch, nagraj na płytę, zrestartuj komputer, zbootuj OS z płyty i uruchom skaner

(L2m1k3) #4

dzięki za odpowiedz.

raz użyłem combofixa (na visicie) i niestety nie pomógł, wiem ze ktoś przede mną próbował to rozwiązać, być może w taki sposób.

Problem z tym winem jest taki, że nie mogę swobodnie operować w oknach, cały czas coś jest zajęte, dysk non stop pracuje, nie jest możliwe nawet dostanie się do panelu administracyjnego.

Skan był wykonywany w trybie awaryjnym, explorer niestety co chwila pada i trzeba było sobie inaczej poradzić.

Format traktuje jako ostateczność, chciałbym tez wiedzieć czym system jest zarażony.

-- Dodane 14.08.2012 (Wt) 22:28 --

sebros , dzięki również za sugestię.

(seq23) #5

a to komp może być zarażony czymś niezłym

malutki sprawdzian... otwierają się reklamy?

Bo nie powinny

(L2m1k3) #6

lapka nawet do neta nie podpinam, kto wie co tam moze siedziec, a nie chce zeby kolezanka stracila jakies wazne dane albo hasla. komp włącza sie ladne pare minut, co chwile siada explorer nawet przy probie odpalenia czegokolwiek wystepuje blad. przeskanuje dr web i zobaczymy co dalej :slight_smile:

(Acorus) #7

Odinstaluj AVG -AVG Remover http://www.avg.com/pl-pl/pobierz-narzedzia

(seq23) #8

To, że nie chcesz podpinać internetu tak by więcej szkód nie zrobić w niczym ci nie pomoże...

Z pewnością twoja koleżanka internet miała podpięty i szkody przez to już się dawno narobiły.

Nie podpięcie teraz internetu będzie bardziej szkodliwe... Można sprawdzić aktualizacje antywirusa... lecz z doświadczenia wiem, że jeżeli coś się do kompa przyczepiło to jeżeli jest już jakiś antywirus to skoro do tej pory nie pomógł to już nie pomoże..

wywal to co jest i zainstaluj coś innego ... polecam fajny darmowy antywirus który się ostatnio ukazał na dobreprogramy.pl

a mianowicie http://www.dobreprogramy.pl/ZoneAlarm-Free-Antivirus-Firewall,Program,Windows,35398.html

niby po angielsku.. ale jego obsługa jest zupełnie bezproblemowa.....

(L2m1k3) #9

pobrałem oba antywiry, żaden z nich zbytnio nie chciał działać. avira nie wchodzi z płyty wcale (wyskakuje błąd), dr web tylko jako w trybie zaawansowanym rusza, w tej chwili również wyskakuje błąd:

INIT: Id "c1" respawning too fast: disabled for 5 minutes

INIT: cannot execute "/sbin/mingetty"

Raczej chyba dalej nie ruszy, dzieje sie tak od kilkunastu minut.

poza tym, miał problemy z wczytaniem części swoich bibliotek.

-- Dodane 15.08.2012 (Śr) 17:07 --

odinstalowałem AVG, okazuje się ze uaktywnił się win security essentials (wcześniej nie ujawniający się).

przy probie wejścia do dowolnego folderu wyskakuje informacja ze explorer przestał działać.

-- Dodane 21.08.2012 (Wt) 10:44 --

niestety, mimo wysyłania pmów do kolegów zajmujących się bezpieczeństwem nie udało się rozwiązać tego zagadnienia.