Wolny internet po upadku HP Pavilion Dv6

Cześć, piszę z prośbą o pomoc. Otóż mój stary laptop zaliczył drobny upadek z wysokości kilkunastu cm, na pozór wydawało mi się, że nic się nie stało, włączył się bez problemu, matryca cała :smile:, niestety po uruchomieniu odkryłem, że jest problem z internetem.

Komputer próbował się aktualizować po upadku ale uruchamianie trwało wiecznie więc przerwałem ten proces mimo zaleceń windowsa, w tym doszukiwałem się problemu, jednak instalacja się cofnęła przy uruchamianiu. Początkowo myślałem, ze internet w ogóle nie działa (mimo, że łączy sie z routerem i pokazuje, że wszystko gra), jednak tak właściwie to działa ponieważ klient poczty powoli ale pobiera maile.

Nie jestem specjalistą, ale wszystkie rzeczy, które przyszły mi do głowy zrobiłem, obawiam się, że to uszkodzenie hardware dlatego piszę w tym dziale, jeśli błędnie proszę o przeniesienie. Otworzyłem laptop z tyłu nie widać żadnych mechanicznych uszkodzeń wyjąłem i włożyłem z powrotem kartę sieciową. Podłączyłem również taką zewnętrzną na usb (wyłączyłem w menedżerze urządzeń tą podejrzaną o uszkodzenie) niestety to też nie pomogło. Czy ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak rozwiązać ten kłopot?

Laptop to HP Pavilion seri Dv6, system windows 10 home 64bit

A może problem ma dysk, wrzuć tu cały screen smart dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

O to chodzi?

No dziwne? jeszcze najnowszy program Aida 64 i dwa screny:
1 zakładka komputer i czujnik
2 zakładka magazyn i smart - ma być cały.

Wrzucam, dzięki za chęć pomocy

Wszystko wygląda na OK.

Dział Bezpieczeństwo i niech Ci sprawdzą wirusy.

Program Ccleaner i porządek w systemie. Sprawdź błędy na dysku/partycji z poziomu Komputer

Sprawdź pliki systemowe: sfc /scannow

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

Trzeba na 100 % zaktualizować system z WU.

Dziekuje za pomoc. Zrobiłem ten skan nie wykazał nic, WU nie łączy sie, założyłem temat w dziale bezpieczeństwo

Na samym końcu ewentualnie przywracanie systemu lub odświeżanie z zachowaniem plików.