Wolny internet-router,dostawca?

Witam.Od dłuższego czasu poszukuję pomocy w internecie ale nic nie mogę sensownego znaleźć oprócz tego co już wypróbowałem żeby rozwiązać mój problem.

Otóż Po podpisaniu umowy na internet (z 2mb na 8mb) łącze zostało podwyższone tylko że na jednym z komputerów które mam w domu tak się nie stało.

Internet jest rozdzielany przez router na dwa komputery i xboxa.Na xbox’a i komputer stacjonarny jest przesyłany kablem(na xboxa fabrycznym a na kompa z tym co był przy routerze w paczce) a na laptopa przez wifi.

Problem jest taki że na stacjonarnym kompie łącze jest około 1mb! !!

Nawet jak działa wszystkie 3 naraz (ze ściąganiem) to na laptopie i xboxie jest po około 7mb a na stacjonarnym może z 0.5 mb

Skanowałem komputer programami takimi jak najnowszy nod avast czy kaspersky .Coś tam znalazły ale nie przełożyło się to na poprawę wydajności.

Próbowałem ze zmianą przeglądarki oraz usuwaniem wszystkiego co nie potrzebne i wyłączaniem procesów które mogą mieć coś wspólnego z obciążaniem łącza.

Rekord to około 1.1mb w porywach i to nie zawsze. Dostawca twierdzi że wszystko jest w porządku…

Już nie wiem co mogę zrobić więcej.Model routera to TP-Link TL-WR340G.System operacyjny XP SP3 (ściągnąłem też jakieś aktualizacje ze strony m$ ale nic nie pomogło może jakąś ominąłem?

Dziękuję z góry za pomoc.

Zrób prosty test: zamień kabelki, jeśli po zmianie Xbox “klapnie” to najprawdopodobniej albo kabel od routera jest skrosowany albo po prostu uszkodzony.

Wątpię aby kolega podłączał cokolwiek kablem krosowanym, napisał wyraźnie, że korzysta z kabli dostarczonych z routerem i Xboksem. Wątpię, aby do Xboksa dodano kabel krosowany, a w przypadku routerów jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, TP-Link na pewno dołącza do zestawu kabel prosty.

Piszesz, że gdy 3 urządzenia są podłączone do sieci, to na stacjonarnym jest maksymalnie 1Mb/s, a na 2 pozostałych po około 7Mb/s co jest troszkę niemożliwe skoro maksymalnie możesz osiągnąć 8Mb/s (8192kb/s). Możesz to jakoś dokładniej wyjaśnić? Twój model routera nie posiada akurat możliwości limitowania łącza, więc tu błędna bądź niezamierzona konfiguracja odpada.

Pozdrawiam!

Co do tej szybkości to zrobiłem to tak.Włączyłem wszystkie 3 urządzenia narazi na kompach odpaliłem po 1 filmiku na yt i puściłem równocześnie http://www.speedtest.pl a na xboxie ściągał się dodatek do gry i wyniki szybkości był takie jak podałem wcześniej.

Potem sprawdziłem już po kolei na stacjonarnym i laptopie i wyszło że na lapku jest 8 mb a na stacjonarnym 1 mb maks. (xbox pobiera bardzo szybko więc on też ma normalne łącze.)Zapomniałem dodać że taki sam wynik łącza jest wtedy gdy nawet lapek i xbox są wyłączone.

Spróbuj podłączyć notebooka kablem zamiast stacjonarnego i zrobić ponownie test (wcześniej wyłączając WiFi). Jeśli wynik będzie taki sam jak na stacjonarnym to winny może być kabel sieciowy albo router. Jeśli wynik będzie taki sam jak wcześniej na notebooku po WiFi (co sam osobiście obstawiam) to masz jakieś robactwo w systemie stacjonarnego komputera albo źle skonfigurowane połączenie internetowe.

:roll:

Masz rację -sprawdziłem dla laptopa podłączonego kablem wynik jest około 7.5 mb więc kabel odpada

A co może być nie tak z łączem internetowym?