Wolny komp i net [radiowka]. prawdopodobnie MASA virków

format na tym kompie był robiony bardzo dawno, to komp Kobiety, ale mniejsza o to, dużo danych których nie chce stracić, chociażby kilka częsci simsów… :smiley: nie chce żebym sformatował kompa, więc muszę go jakoś odsyfić, zaczynam od logów z HJT i SilentRunners, proszę kogoś znającego się na tym o sprawdzenie logów i podpowiedzi co i jak usunąć.

W logach żadnych szkodników nie widać - są czyste.

Często bywa właśnie tak, że po zainstalowaniu systemu wszystko chodzi szybko, dobrze a po kilku miesiącach użytkowania już tak nie jest. Widzę bardzo wiele zbędników w autostarcie dlatego proponowałbym przejrzeć temat "ZBĘDNIKI " w autostarcie. Dodatkowo przejrzyj Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP. Po wykonaniu czynności opisanych w zlinkowanych tematach szybkość działania komputera powinna znacznie się poprawić.

Wolno internet może działać ponieważ przy bezprzewodowych łączach jak radiówki, blueconnect mogą zdarzać się przejściowo takie problemy np. ze względu na złą pogodę etc.

odchaczyłem zbędniki w autostarcie opisane w tamtym temacie, odchudzanie odchudzaniem, trochę zmieniłem, a co do internetu, to na tym kompie chodzi wolno, a u brata normalnie…

A gdzie brat korzysta z internetu?

Czy w tym samym budynku co Ty czy może w innym?

Poza tym radziłbym ustawić sobie DNS’y. Powinienneś je dostać od swojego dostawcy internetu i dzięki nim internet powinien nieco szybciej chodzić. W systemie Windows XP w celu ustawienia DNS’ów wejdź do panelu sterowania => następnie przejdź do połączeń sieciowych => kliknij prawym klawiszem myszki na ikonę swojego połączenia i wybierz Właściwości => przejdź na zakładkę Sieć => zaznacz Protokół internetowy (TCP/IP) i kliknij Właściwości => w okienku, które się otworzy zaznacz opcję Użyj następujących adresów serwerów DNS i w polu Preferowany adres DNS oraz Alternatywny adres DNS wpisz adresy swoich DNS’ów i potwierdź.

brat korzysta z komputera w tym samym budynku, z tej samej sieci.

a co do DNS’ów, czy Alternatywny adres DNS i Preferowany adres DNS może być taki sam (identyczny) ?

Jak sama nazwa wskazuje. Preferowany DNS jest wykorzystywany zawsze, a alternatywny wtedy gdy z tym pierwszym są jakieś problemy. Tak więc jeśli nie masz danych dotyczących alternatywnego adresu DNS, to jeśli jest taka możliwość - omiń po prostu te pole.

wpisałem adres DNS’a, po zatwierdzeniu zmian i odpaleniu ponownie kompa, połaczenie internetowe działa, np. gadu-gadu działa, ale żadna strona www nie chce się otworzyć… zmieniłem więc ustawienia ustalania serweru DNS na automatyczne, tak jak było na początku i znów wszystko działa poprawnie. Nie wiem, czy to przypadek czy też nie, ale po wyłączeniu zbędnych programów w msconfig, jakoś net zrobił się szybszy, więc niech narazie zostanie tak jak jest z tymi DNS’ami.

adam9870 wielkie dzięki za pomoc, kolejny raz :slight_smile: