Wolny komputer a dobra konfigracja

Niedawno kupiłem nowy komputer. Ma dobrą konfigurację a mimo to wolno uruchamia się system Windows 7 64bit.

A może podaj tą konfigurację? Nikt tutaj wróżką nie jest i ze szklanych kul nie odczytamy twojej konfiguracji

Płyta główna: Asus p6t SE

Procesor: Intel Core i7 930 2,8GHz

RAM: 6 GB DDR 3 - Corsair 1333MHz CL9

Karta graficzna: Powercolor ATI RADEON HD 5830

Zasilacz Sweex PS040 650W

Dysk twardy: Western Digital Caviar Black 640GB

A mierzyłeś czas uruchamiania? Nie mów ze byś chciał żeby się uruchamiał w 10 sekund. Sąsiadka ma nowego hp z 7 i około 40-50 sekund potrzeba do pełnego uruchomienia. Co ci tak wolno działa?

Komputer jak marzenie :wink: Tam nic nie powinno zwalniać jeśli chodzi o sprzęt.

  1. Przeskanuj system antywirusem.

  2. Wyczyść Windowsa programem, np.: CCleaner-em

  3. Sprawdz, czy razem z systemem nie uruchamia się zbyt wiele rzeczy ( w autostarcie)

  4. Zdefragmentuj dysk twardy

  5. Wyłącz interfejs AERO oraz inne graficzne bajery. Windows będzie nudny, ale szybki :slight_smile:

To tyle. Pozdrawiam.

Zależy czego oczekiwałeś ja mam i7 720qm i przy wywaleniu wszystkiego z auto startu osiągnąłem 51s a normalnie 60-70s.

jak chcesz sprawdź tym http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/1099d1227815166-restart-time-restart-time.zipwystarczy dwa razy kliknąć potwierdzić OK nastąpi restart.

Na pewno witkacz ma rację co do aero przesada.

Wg programu Restart-Time mój komp sie zrestartował w 196 sekund, a wyczyściłem windowsa CCleanerem i usunąłem zbędne programy z autostartu.

Nie wiem a wirusy sprawdzałeś , defragmętacja dysku bo kompa masz super .

uwaga - musze cie zmartwic kupiles zasilacz produkowany przez soly-techa czyli iboksa i cena bardzo niska 199 zl za 650w ? nie sadze btw. ostatnio widzialem ten zasilacz w media expercie za 150 zl…

Natężenie prądu +3.3V - 32A, +5V - 30A, +12V1 - 17A, +12V2 - 16A, -12V - 0.3A, +5Vsb - 2A

przeciez markowe 400w ma wieksza linie 12v niz ten szort niby 650w

A co możesz powiedzieć o prędkości działania oprócz samego ładowania systemu? Bo ten czas restartu tak na oko wydaje mi się być dość długi - sprawdź może, czy prawidłowo funkcjonuje dysk twardy, w sensie czy ma wydajność jaką powinien mieć (sprawdź np. CrystalDiskMark: klik) - spotkałem się nie tak dawno w dość nowych komputerach ze zmieniającym się bez większego powodu trybem działania dysku z DMA na PIO, co może spowolnić niemiłosiernie wszelkie operacje dyskowe. :slight_smile: