Wolny procesor do HD4850, a wydajność

Witam,

Jak widać w podpisie posiadam procka AMD Athlon 64 X2 4800+, niestety miałem niedawno błąd przy O/C i obecnie ma on zegar tylko 2,50GHz :frowning: Posiadam także nowo nabytą kartę graficzną HIS Radeon HD4850 TurboX :slight_smile: Tutaj stawiam pytanie, czy możliwe jest, że kiedy zmienię procesor na szybszy (planuje AMD Athlona 64 X2 6000+ lub 6400+) wydajność w grach komputerowych będzie widocznie lepsza? Obecnie grając w FarCry 2 zdarza mi się kilka przycięć, czy myślicie, że jest to spowodowane za wolnym procesorem i że po zmianie te przycięcia znikną?

P.S. Jak na youtube oglądałem filmy jak ,ludzie grają na HD4850 w Far Cry 2, ale przy procach szybszych to gra chodziła płynniej, czy jak zmienię procesor na 6000+ lub 6400+ to coś mi to da?

generalnie athlony x2 nie są królami do gier, nawet po OC, myślę że phenom może by coś zmienił

Czyli, widocznej różnicy mi to nie da (w grach)?

a czy czasem 6400+ to nie jest ta sama architektura procka co ty masz ?

spróbuj go kręcić ile się da jak pójdzie to kup chłodzenie, np karakorum

ewentualnie zbieraj na płytkę pod am2+ i phenoma II

z moim coś jest nie tak, jak go podkręcę to za jakiś czas (różny)- czasem miesiąc, czasem 10min przy włączeniu kompa wyskakuje “Overcllocking Failed” i jestem zmuszony przywrócić ustawienia domyślne BIOSU :frowning: i tak w kółko, nie mogę go skutecznie podkręcać

bios na płycie najnowszy ?

u mnie jest tak samo i w sumie nie wiem dlaczego tak jest. Ogólnie tutaj nie widzę sensu zmiany twojego athlona na wersje x 6000.Jeżeli chcesz mieć wydajniej to zmień płyte i procka na intela szczerze mówiąc do athlona x 4800 max co można włożyć to radek 3850 lub GF 9600GT

a w takim razie co maksymalnie można wyłożyć do takiego AMD 64X2 6000+ lub 6400+ ??

steemm BIOS jest referencyjny, zawsze się bałem zabawy w update BIOSU

Raczej aktualizacja biosu tu nic nie da . Sam mam najnowszy bios w wersji co prawda Beta ( przynajmniej dodał obsługę phentomów x3 i x4 ) ale jeżeli chodzi o możliwości OC jest tak samo czyli zero.

szkoda, a jak co do mojego poprzedniego pytania??

9600gt chyba, stara architektura już nie daje rady, tak jak pisał Edge lepiej pozbierać na płytkę pod lga775 i jakiegoś procka E8X00

jakie wyjścia proponujecie, wiemy, że nie zmieniam karty ani zasilacza (Chieftec GPS 550W)

tak jak pisałem wcześniej procek + płyta jesli miało by być to dobre to trzeba z 1000zł

za to byłby e8400 + Msi 045 NEO3-FR i na tym byś sobie spokojnie grał

Do 4850 spokojnie starczy E5200 odkręcony do 3,5Ghz +MSI/Gigabyte P43.

no nie wiem czy mogę sobie pozwolić na taką zmianę :frowning: szczerze mówiąc myślałem, że kupię sobie Athlona 6400+ i dam mu te 300MHz żeby mieć 3,5GHz i starczy…

keymen zakładasz 3 temat o tym samym czyli że chcesz zmienić proca i ciągle stoisz przy swoim nie dajesz sie przekonać że przesiadka na intela to lepsze rozwiązanie. A jak nie masz kasy no to zbieraj i tyle a nie zakładaj nowych tematów czy 6400+ wystarczy do HD4850!

dobra dobra, tylko mi zależy na porządnym zestawie bez konieczności podkręcania.

No to może phenom ?

Gry lubią wysokie taktowania procesorów tak więc zawsze po podkręceniu procesora masz wzrost liczby wyświetlanych klatek na sekundę gdy na pokładzie jest wystarczająco wydajna karta graficzna. Ważne jest aby procesor nie był za wolny i ten warunek bez problemu dla HD4850 spełnia 6000+. Gdybyś jednak myślał też o wymianie platformy to polecałbym zostawienie narazie tego athlona którego masz i jego podkręcenie, a w międzyczasie wyczekiwania na pojwienie się intela E5400 na naszym rynku w rosądnej cenie (Nowy stepping R0, wyższe oc przy niższym napięciu), który dałby naprawdę gigantycznego kopa zestawowi… no chybaże do tej pory wyjdą 45nm Athlony X2 oparte o Phenoma II, albo dobże wycenione core i5 z płytami głównymi o cenie osiągalnej dla zwykłego śmiertelnika.

to wynika z faktu wyższej przepustowości (więcej danych można przesłać) za pośrednictwem front side bus…