Wolny rozruch systemu i niedziałające aplikacje

Witam!

Od jakiegoś czasu mam poważne problemy z komputerem, rozruch systemu trwa stosunkowo długo i po uruchomieniu system chodzi bardzo nietypowo. Niektóre aplikacje działają całkowicie normalnie : Panel Sterowania, Pogląd fotografii itd a niektóre całkowicie się nie uruchamiają (np. Firefox, Chrome, Właściwości systemu). Nie da się nic zainstalować. W trybie awaryjnym wszystkie programy uruchamiają się normalnie. Pamięć RAM jest sprawna - sprawdzałem. Wyciągnąłem także dysk z tego komputera, podłączyłem do innego i przeskanowałem antywirusem (Bitdefender 2013). Nie wykryto żadnych wirusów. Z kolei ClamAv widział ich kilkaset ale jakoś mu nie ufam :P. Ciężko mi coś więcej powiedzieć. Narzędzie do sprawdzanie integralności systemu nie działa - po wpisaniu komendy sfc /scannow nic się nie dzieje. Chciałbym aby obeszło się bez formata więc szukam możliwych rozwiązań.

Clam w Virus Total online wskazuje na wiele exe, że to PUA i tp. Jednak w pobranym portable PeStudio, który ma dwa razy więcej skanerów Virus Total, Clam nie wykazał zagrożeń w mojej bibliotece ebookow 3D w formacie exe, a wskazał kilka innych exe, jako zagrożenia, co się potwierdziło. “Mądra ikonka” z językiem świadczy o bagatelizowaniu sprawy, a nie powinno.

U ciebie, jakiś zły proces, usługa się uruchamia, skoro w trybie awaryjnym włączają się poprawnie programy.

Uruchom komputer normalnie. Wejdź w msconfig potem usługi. Zaznacz ukryj te od microsoftu. Powyłączaj wszystkie pozostałe, nawet tego bitdefendera, który moim zdaniem - blokuje. Sprawdzaj, czy Ci się uruchamiają programy. Potem włączaj po jednej usłudze i sprawdzaj, aż dojdziesz, co blokuje.

Użyj malwarebytesa antimalware odznaczając przy instalowaniu okres próbny. Na chwilę zamknij swojego antywirusa. Użyj RogueKillera a opcji skanuj, potem z opcji usuń. Na win7 uruchamia się ten program jako administrator. Pokaż Tu log 2 z usuwania, będzie na pulpicie.

Bitedefender jest zaisntalowany na komputerze którego użyłem do przeskanowania uszkodzonego. Na tamtym jest zainstalowany Security Essentials

Dodane 14.09.2013 (So) 9:37

Msconfig niestety nie odpala się tak jak większość programów

W awaryjnym utwórz logi z OTL. OTL - Raport obowiązkowy:

analiza-dezynfekcja-zestaw-nieingerencyjnych-narzedzi-t485632.html#p3059741

OTL : http://www.wklej.org/id/1129313/

Extras: http://www.wklej.org/id/1129314/

Odinstaluj:

WebConnect 3.0.0

BrowserDefender

Delta toolbar

Delta Chrome Toolbar

Ask Toolbar Updater

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Scan i później Clean.

Pokaż nowy log z OTL.

Większość usunąłem, zaraz zrobię scan i clean ale chciałem od razu odinstalować więcej niepotrzebnych aplikacji ale przy niektórych dostaje komunikat:

W awaryjnym nie działa usługa Instalator Windows, więc niektórych programów nie można odinstalować.

Użyj AdwCleaner i pokaż nowy log.

hmmm komputer nawet odżył, dalej się wolno uruchamia ale przynajmniej przeglądarki startują, pousuwam jeszcze parę programów, zrobię defragmentacje i potem dam log do sprawdzenia czy wszystko jest ok

Przeniesiono z działu Problemy z oprogramowaniem.