Wolny start systemu

Włączam PC i czekam aż się załaduje system, czekam i czekam. Trwa to zdecydowanie za długo (wczoraj było ok 3x szybciej). Sprawdziłem w confingu czy nie mam żadnych dodatkowych opcji przy starcie ale nie mam. Zauważyłem tylko że usługa: Lokalizator usługi zdalnego wywołania procedury (RPC) była wyłączona i ustawiona na tryb ręczny:/ Przypuszczam że może “coś” się zadomowiło bez mojej wiedzy. Wrzucam log z HJT:

Na zielono zaznaczyłem javę bo nie mam jej w autostarcie i niewiem czemu w logu jest:/ Czy można ją usunąć stąd? Z góry dzięki za odpowiedź;)

Log czysty.

Przejrzyj temat Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP i poczytaj o programie BootVis.

Proponuję zainstalować dodatek Service Pack 2. Poprawia on bezpieczeństwo w systemie etc. Możesz go pobrać stąd:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795

Jeśli chodzi o to, że wyłączyłeś wpis:

I Javę nadal widzisz we wpisach O2 i O9, to tak powinno być. Każdy po instalacji Javy tak ma, a tylko ten wpis O4 można usunąć w ten sposób:

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odptaszkować Check for updates automatically

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP> ten temat dawno czytałem iiiii teraz mam 15 usług przy starcie systemu (wcześniej było 31) :o A program BootVis też “używałem” wg instrukcji obsługi ale on chyba nie działa:/ Może coś źle robię (najprawdopodobniej) ale jak go używałem to tylko był restart kompa, tworzył on jakiś plik w którym zapisywał jakieś ustawienia i nic poza tym :x Thx za sprawdzenie loga ale nadal nie wiem co może być że tak wolno startuje komp.

Jeżeli niedawno robiłeś optymalizację to powinno po około 10 restartch wszystko się poprawić i komputer powinien chodzić szybciej :wink:

sprawdź w jakim trybie pracuje dysk (Menedżer urządzeń).

Nie ma w menadżerze w jakim trybie pracyje ale jeżeli dobrze kojarzę to master (ustawienie z biosu). Optymalizację robiłem dawno

Menedżer urządzeń -> Kontrolery IDE -> Główny/podstawowy kontroler i tam druga zakładka. (używam wersji ENG, więc wybacz drobne uchybienia w tłumaczeniu).

chodzi mi o tryb pracy - np. UDMA 5.

Mam ustawione dla obu urządzeń (głównego i podrzędnego) tryb transferu DMA jeżeli dostępne, główne jest teraz w PIO ale ma ustawione że ma korzystać z tego DMA. W pomocniczym kanale IDE też jest ustawione na DMA jeżeli dostępne i mam bieżący transfer: Ultra DMA tryb 2. :lol:

no to masz przyczynę. dysk powinien pracować w trybie UDMA 5 ewentualnie UDMA 6 dla najnowszych dysków (no może nie takich znowu najnowszych, ale nowych w każdym razie).

usuń ten kontroler (tzn. odinstaluj) z menedżera urządzeń, po restarcie system zainstaluje go ponownie i powinno wszystko wrócić do normy.

jeśli nie wróci to będziemy kombinować dalej.

p.s. rozumiem, że na podstawowym kontrolerze jest tylko dysk? jeśli tak, to takie ustawienie jest poprawne.

w tym pomocniczym jest podpięty napęd, tak? jeśli tak, to tryb UDMA 2 jest właściwy, chyba, że posiadasz nagrywarkę DVD - wtedy powinno być UDMA 4.

poinformuj o efektach :slight_smile:

Zawsze miałem dma jeżeli dostępne ustawione i jakoś pracowało. POza tym z tego co mówisz to mam stary dysk :mrgreen: Ale najgorsze to to że za każdym razem kiedy włączam pc to się pokazuje okienko informujące że start systemu został zmieniony i że możesz uruchomić msconfig albo zamknąć to okno… i tak za każdym razem i od (chyba) tego mi spowolnił się znacznie start. Nie wiem jak to wyłączyć i przywrócić stare uruchamianie:/

kgb.musztarda , usuń ten kontroler jeśliś łaskaw. na 100% to przyczyna wolnego startu. miałem tak już 2 razy (raz problem systemowy, raz sprzętowy). ja swoje, Ty swoje.

no i ma być, “dma jeśli dostępne”, ale jak widać pracuje aktualnie w trybie PIO, czyli coś się pomieszało. system Windows czasem ma pewne odchyły.

miałbyś problem już z głowy…

No miałeś rację freedom. Trzeba było odinstalować sterownik IDE z kanału głównego i pomogło. Kurcze myślałem że jak usunę ten kontroler to mi później dysku nie znajdzie ale samo się instaluje. Thx jeszcze raz :lol: Teraz mi pracuje w jakimś Tryb Ultra DMA :o I szybciej startuje system. Wielkie DZIĘKI jeszcze raz.