Wolny start systemu

(Usachaan) #1

Mój laptop jak na swoje parametry strasznie wolno się włącza. W autostarcie jest bardzo dużo programów startowych. Powyłączałam te, których byłam pewna, że mogę, ale nie wiem do czego służy reszta. Proszę pomóżcie mi z wyborem tego co mogę jeszcze wyrzucić z autostartu i jeśli możecie dajcie mi jakieś rady jak przyspieszyć start systemu.

Laptop HP Pavilion dv6800

Intel® Core™ 2 Duo T9300

2,5 GHz , 6 MB pamięci podręcznej L2

RAM 4096 MB

Windows Vista Home Premium

Service Pack 1.

No i teraz te programy startowe ( podkreśleniem zaznaczam to co już sama wyłączyłam )

• Adobe Acrobat

(Lukaszk 89) #2

Te możesz wyłączyć,tak to to raczej reszta potrzebna według mnie.

Java Platform SE 6 U7

Stardock ObjectDock

Spróbuj jeszcze tego: viewtopic.php?f=7&t=286091

Podaj odczyt temperatur i napięć z BIOSu i Everesta Ultimate.

Przeczyść rejestr CCleanerem

(Oczko1002) #3

zgadzam sie z

ja bym ci polecił defrgmetacje dysku

(fastman92) #4

Możesz wyłączyć jeszcze:

WinampAgent

System operacyjny (sidebar.exe)

Dodatkowo koniecznie Optymalizacja i przyśpieszanie Windows Wiem, że to jest temat o WinXP ale większość rad w podanym temacie zadziała n a Viście.

Defragmentować polecam programem Auslogics Disk Defrag

(Lukaszk 89) #5

(Usachaan) #6

Dziękuję ślicznie za pomoc.

Wyłączyłam sobie tą Javę. Jeśli chodzi o sidebar i objectdock mimo wszystko chciałabym je zostawić. Lubię mieć wszystko ładnie i estetycznie poukładane.

Jeszcze pytanie ...

Czy wie ktoś może do czego służą te liczne programy z HP i czy któreś z nich możnaby wyłączyć?

A jeśli chodzi o wasze rady przeczyszczę sobie rejestr i zdefragmentuje dysk, ale szczerze mówiąc jakoś nie widzi mi się żeby w tym był problem jako ze ten komputer już od samego początku zdawał mi się wolno włączać.

Heh wiem, że to głupio zabrzmi... ale akurat ten początkowy ekran ... na którym sa niby informacje, który klawisz nacisnąć zeby wejść do BIOSu tak szybko przemija ze chyba z 5 razy próbowałam i nie zdążyłam obczaić co mam tak naprawdę kliknąć D:

Ale Everesta sobie zainstaluję i potem podam odczyty oraz napisze czy te cale przeczyszczanie i defragmentowanie pomogło.