Wolny start systemu

Mój laptop jak na swoje parametry strasznie wolno się włącza. W autostarcie jest bardzo dużo programów startowych. Powyłączałam te, których byłam pewna, że mogę, ale nie wiem do czego służy reszta. Proszę pomóżcie mi z wyborem tego co mogę jeszcze wyrzucić z autostartu i jeśli możecie dajcie mi jakieś rady jak przyspieszyć start systemu.

Laptop HP Pavilion dv6800

Intel® Core™ 2 Duo T9300

2,5 GHz , 6 MB pamięci podręcznej L2

RAM 4096 MB

Windows Vista Home Premium

Service Pack 1.

No i teraz te programy startowe ( podkreśleniem zaznaczam to co już sama wyłączyłam )

  • Adobe Acrobat

Te możesz wyłączyć,tak to to raczej reszta potrzebna według mnie.

Java Platform SE 6 U7

Stardock ObjectDock

Spróbuj jeszcze tego: viewtopic.php?f=7&t=286091

Podaj odczyt temperatur i napięć z BIOSu i Everesta Ultimate.

Przeczyść rejestr CCleanerem

zgadzam sie z

ja bym ci polecił defrgmetacje dysku

Możesz wyłączyć jeszcze:

WinampAgent

System operacyjny (sidebar.exe)

Dodatkowo koniecznie Optymalizacja i przyśpieszanie Windows Wiem, że to jest temat o WinXP ale większość rad w podanym temacie zadziała n a Viście.

Defragmentować polecam programem Auslogics Disk Defrag

Dziękuję ślicznie za pomoc.

Wyłączyłam sobie tą Javę. Jeśli chodzi o sidebar i objectdock mimo wszystko chciałabym je zostawić. Lubię mieć wszystko ładnie i estetycznie poukładane.

Jeszcze pytanie …

Czy wie ktoś może do czego służą te liczne programy z HP i czy któreś z nich możnaby wyłączyć?

A jeśli chodzi o wasze rady przeczyszczę sobie rejestr i zdefragmentuje dysk, ale szczerze mówiąc jakoś nie widzi mi się żeby w tym był problem jako ze ten komputer już od samego początku zdawał mi się wolno włączać.

Heh wiem, że to głupio zabrzmi… ale akurat ten początkowy ekran … na którym sa niby informacje, który klawisz nacisnąć zeby wejść do BIOSu tak szybko przemija ze chyba z 5 razy próbowałam i nie zdążyłam obczaić co mam tak naprawdę kliknąć D:

Ale Everesta sobie zainstaluję i potem podam odczyty oraz napisze czy te cale przeczyszczanie i defragmentowanie pomogło.