Wolny start Win Xp - kwadraciki

Dzisiaj w koncu zebralem sie na napisanie postu… :wink: Sprawa dotyczy tego iz moj Windows startuje subiektywnie dosc wolno (napiszcie co o tym myslicie). Sama detekcja sprzetu przez bios oraz jego start jest szybki, jak rowniez uruchamianie srodowiska Windows po wybraniu danego uzytkownika jest znosne, jednak najbardziej irytujacy jest dlugi czas “przelatywania kwadracikow” podczas Boot Time windowsa, mianowicie kiedy pojawia sie czarny ekran oraz logo Windows. Z moich obliczen wyszlo iz kwadraciki “przelatuja” u mnie az 15 razy zanim pojawi sie panel z wyborem uzytkownikow :frowning: Jest to chyba dosc dlugo prawda? Przed reinstalacja windowsa i zmiana mojego sprzetu ( na o wiele lepszy!) bylo to ok 3-4 “przelatywania kwadracikow”. Moze czepiam sie jednak chcialbym wiedziec co o tym myslicie i czy macie moze jakas rade w tej sprawie?

Chetnie wszystko sprawdze :wink:

Zgory dziekuje za Wasze wypowiedzi.

POZDRAWIAM

Moj log:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 18:42:27, on 2008-03-29

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16608)

Boot mode: Normal

Running processes:

C:\WINNT\System32\smss.exe

C:\WINNT\system32\winlogon.exe

C:\WINNT\system32\services.exe

C:\WINNT\system32\lsass.exe

C:\WINNT\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINNT\system32\svchost.exe

C:\WINNT\System32\svchost.exe

C:\WINNT\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINNT\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\WINNT\Explorer.EXE

C:\Programy\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe

C:\Programy\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINNT\system32\spoolsv.exe

C:\Programy\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe

C:\Program Files\UPHClean\uphclean.exe

C:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\Programy\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\Programy\Spamihilator\spamihilator.exe

C:\WINNT\RTHDCPL.EXE

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Programy\HiJackThis.exe

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: Spybot-S&D IE Protection - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\Programy\Spybot\SDHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_10\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: (no name) - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - (no file)

O4 - HKLM…\Run: [avast!] C:\Programy\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [amd_dc_opt] C:\Program Files\AMD\Dual-Core Optimizer\amd_dc_opt.exe

O4 - HKLM…\Run: [spamihilator] “C:\Programy\Spamihilator\spamihilator.exe”

O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM…\Run: [ZoneAlarm Client] “C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe”

O4 - HKUS\S-1-5-19…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-19…\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y “%SystemRoot%\System32\syssetub.dll” “%SystemRoot%\System32\syssetup.dll” (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-20…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User ‘USŁUGA SIECIOWA’)

O4 - HKUS\S-1-5-20…\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y “%SystemRoot%\System32\syssetub.dll” “%SystemRoot%\System32\syssetup.dll” (User ‘USŁUGA SIECIOWA’)

O4 - HKUS\S-1-5-18…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User ‘SYSTEM’)

O4 - HKUS\S-1-5-18…\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y “%SystemRoot%\System32\syssetub.dll” “%SystemRoot%\System32\syssetup.dll” (User ‘SYSTEM’)

O4 - HKUS.DEFAULT…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User ‘Default user’)

O4 - HKUS.DEFAULT…\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y “%SystemRoot%\System32\syssetub.dll” “%SystemRoot%\System32\syssetup.dll” (User ‘Default user’)

O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\Office12\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_10\bin\ssv.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_10\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: (no name) - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\Programy\Spybot\SDHelper.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Spybot - Search & Destroy Configuration - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\Programy\Spybot\SDHelper.dll

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINNT\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINNT\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O16 - DPF: {E5EE81D5-C49F-45E5-B42F-0B7AEEDD047C} (Druk Control) - http://lpstudent.lexpolonica.pl/lexpolo … export.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{278A9CB1-4F6F-418E-8256-AB313033FCCA}: NameServer = 194.149.240.13,192.168.1.1

O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip…{278A9CB1-4F6F-418E-8256-AB313033FCCA}: NameServer = 194.149.240.13,192.168.1.1

O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip…{278A9CB1-4F6F-418E-8256-AB313033FCCA}: NameServer = 194.149.240.13,192.168.1.1

O23 - Service: Ad-Aware 2007 Service (aawservice) - Lavasoft - C:\Programy\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Programy\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINNT\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINNT\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

O23 - Service: NMSAccessU - Unknown owner - C:\Programy\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINNT\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

End of file - 5894 bytes

Proponował bym defragmentacje dysku, wyczyszczenie rejestru itp.Ja w swoim komputerze mam porządek i kwadraciki przelatują 3/4 razy :stuck_out_tongue:

Najlepsze w tym ze wlasnie nawet dzisiaj zrobilem defragmentacje + czyszczenie rejestru - CCleaner + Odkurzacz + AusLogics Disk Defrag + AusLogics Registry Defrag. Nawet BootVis nie pomogl :frowning:

Masz jakies zalecenia? :wink:

Największymi spowalniaczami są AVAST, Ad-Aware 2007 oraz ZoneAlarm.

Najbardziej miesza, jednak Avast, gdyż nie “lubi” innych programów ochronnych.

Zmień Avasta na Avirę, Ad-Aware 2007 wywal (nic nie robi, tylko spowalnia system - w wersji darmowej nie ma ochrony, a ładuje sporo do pamięci), ZoneAlarm zostaw.

Ad-Aware 2007 zastąp PC Tools Spyware Doctor-em albo Spyware Terminator-em.

Bardziej polecam PC Tools Spyware Doctor, gdyż Spyware Terminator - niewłaściwe skonfigurowany - będzie kamienim u nogi systemu i w dodatku może Cię pokusić włączenie funkcji WEB Protect, co spowoduje, że będziesz chroniny przed innym spyware, ale będziesz mieć jeden wielki spyware o nazwie Crawler Toolbar, niech jeszcze wspomnę o nieszczęśliwej integracji z silnikiem CLAM AV, którą niektórzy włączają i się potem skarżą.

Bardzo dziekuje za rade :wink:

Ale czy te programy nie spowalniaja tylko startu srodowiska Windows tzn. kiedy wybieram danego uzytkownika?

Natomiast moj problem to zbyt dlugie “przelatywanie kwadracikow” podczas tego eranu z logo Windows. Czy myslisz ze te programy maja tez wtedy jakis wplyw na ten czas?

Spowalniają i start i pracę w takim towarzystwie, jak masz to obecnie.

Oczywiście przy okazji, tak, jak napisał przedmówca nie zaszkodzi przeczyścić system i zdefragmentować dysk.

Wlasnie nawet dzisiaj zrobilem defragmentacje + czyszczenie rejestru - CCleaner + Odkurzacz + AusLogics Disk Defrag + AusLogics Registry Defrag :wink:

Zajme sie wymienianiem mojego softu, wykonam ponowne czyszczenie i dam znac jakie sa wyniki, 3maj kciuki :stuck_out_tongue:

Dziekuje za rady.

POZDRAWIAM

TU znajdziesz porady jak przyspieszyć start systemu i wiele innych porad.

Niestety to niewiele pomogło :frowning: Tzn teraz przelatują 12 razy kwadraciki, wiec nieco szybciej ale… to i tak nie jest to eh

Macie jakieś inne sugestie?

Naprawdę wszystko sprawdzę :wink:

W Menadżerze Urządzeń wszystko czysto tj. mam czerwone X tam gdzie coś wyłączyłem. Natomiast Podgląd zarzeń:

  1. Aplikacja - czysto.

  2. Zabezpieczenia - brak elementów do wyświetlenia.

  3. System - masa dziwnych błędów :frowning:

Service Control Manager

ID 7001 - bardzo, bardzo często (praktycznie ciągle)

DCOM

ID 10000 - też dość często

W reszcie jest czysto.

Myślicie że tutaj może być mój problem?

Jak temu zaradzić?

Dziękuję za wsparcie :wink:

U mnie kwadraciki ,przelatują" od 1-4 razy w zależności od dodatkowo zainstalowanych lub odinstalowanych programów.

Mam ,Avasta". :slight_smile:

Może ten temat rozwiąże problem : viewtopic.php?f=7&t=76580

Osobiście myślę że masz za dużo programów w ,Autostarcie".

Błędy również mają znaczenie.

Podaj tryby uruchamiania poszczególnych usług w Twoim systemie, być może niektóre niepotrzebnie zostały wyłączone, a inne ew. niepotrzebnie nadal się pałętają.

Być nmoże niektóre nie działają, bo uszkodzone są powiązane z nimi piliki albo w ogóle tych plików nie ma.

Co według Ciebie powinienem wył. z Autostartu? Według mnie wszystko jest potrzebne, ale mogę być oczywiście w błędzie…

Oto moje usuługi i ich tryby:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac6 … 0d9f3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8b … de5d1.html

Powinienem coś tu zmienić?

fix w hijackthis

Zalecane wpisy poprawione :wink: Niestety nic to nie pomogło… eh

Moje screeny na coś się przydały czy raczej nie ma w nich nic “złego”?

Może powinienem zająć sie jakoś tymi błędami z dziennika z zakładki System? (wyżej wymienione - wcześniejsze posty)

Błąd Service Control Manager to:

Usługa Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny zależy od usługi Telefonia, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Co do błędu DCOM ID 10000 i tym kluczu który tam pokazuję znalazłem w rejestrze następujące wpisy zgodne z tym kluczem:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{A0717E52-8AC8-4dd9-8682-0B76775125E6} i tam jest wlasnie DivX Settings Manager nastepnie katalog niżej LocalServer32 i nazwa (Domyślna) typ REG_SZ i wartość “blank”. Jak to poprawić? :wink:

inny klucz odpowiadający temu to HKEY_CLASSES_ROOT\divxsm\CLASID i tam DivX Settings Manager oraz katalog niżej CLSID oraz nazwa (Domyślna) REG_SZ i dane wartości to “{A0717E52-8AC8-4dd9-8682-0B76775125E6}”

Mógłbyś sprawdzić ew. jak to u Ciebie wygląda?

Nie wiem czy np. moja karta tv nie ma na to wszystko jakiegoś wpływu, bo niby jest zainstalowana jednak jest też tam coś dziwnego…

Oto screen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … eebfa.html

Już chyba wiem w czym problem… mianowicie z ustawieniami BIOSu. Mam dysk SATA z NCQ itp. Seagate SATA II 250 GB. Moja płyta głowna to Gigabyte GA-MA69VM-S2 i obsługuje SATA II. W BIOSie mam ustawione “OnChip SATA Type” na Legacy IDE i chyba w tym problem, bo skoro mój dysk obsługuje NCQ to powinno być “SATA -> AHCI”. Kiedy przed chwilą chciałem zmienić te ustawienie na “SATA -> AHCI” system już nie wstał, więc zmieniłem powrotnie na “Legacy IDE”. Co o ty myślicie? Błędne ustawienie BIOSu może być powodem moich problemów? Ma ktoś może doświadczenie z dyskami SATA II z NCQ oraz z płtami które to obsługuje i ich ustawieniami?

Proszę o rady :wink:

Po ustawieniu dysku w BIOSie na Native IDE system startuje szybciej :wink: Aktualnie “przelatują” 3-4 razy te kwadraciki, jak również system szybciej się zamyka. Dość dziwne że jedno ustawienie tak wiele zmienia… a np w manualu do płyty pisze ze może być albo Native albo Legacy :stuck_out_tongue:

Mam nadzieje że moje “odkrycie” się jeszcze komuś przyda :wink:

W usługach masz zbyt wiele wyłączone i kila niepotrzebnie utawionych na auto:

  1. ATI Smart - Auto

  2. Centrum Zabezpieczen - Wyłączony

  3. Host Uniwersalnego urządzenia Plug and Play - Wyłączony

  4. Karta wydajności WMI - Ręczny

  5. Logowanie pomocnicze - Wyłączony

  6. NMSAccesU - Wyłączony

  7. Pomoc TCP/IP NetBIOS - Ręczny

  8. QoS RSVP - Ręczny

  9. Serwer - Automatyczny

  10. Telefonia - Automatyczny

  11. Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI - Ręczny

  12. Usługa czas systemu Windows - Wyłączony

  13. Uługa inteligentnego transferu w tle - Ręczny

  14. Usługa udostępniania w sieci Windows Media… - Wyłączony

  15. Uługi IPSEC - Ręczny

  16. WebClient - Ręczny

  17. Zgodność szybkiego przełączania użytkowników - Wyłączony (jeden z większych zamulaczy)