Wolny transfer na PC, szybki na laptopie

(Mikolaj113) #1

Sprawa wygląda tak: Dostawca internetu - Chello. Za pomocą routera w sieć połączone są dwa komputery. PC z Win XP i laptop z Win Vista. Sieć działa dobrze z jednym wyjątkiem. Na laptopie pliki ściągają się z prędkością 500kB/s i szybciej, a na PC trochę powyżej 100kB/s (nawet jak laptop jest wyłączony). Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Jest jakieś rozwiązanie?

(Mario 89) #2

Np: włączony komunikator typu Skype, graniczenia w rejestrze

Przydatny może być mój wątek "Wszystko co może przyspieszyć sieć", jeśli Ci coś pomogło to podaj NAM (userom dobreprogramy.pl) który to trick aby inni wiedzieli co w takich sytuacjach zrobić.

Do moderatora: odnośnik podany do mojego forum nie jest formą reklamy lecz próbą pomocy. Dziękuje

Ps. Tak przy okazji, pisze się przyśpieszyć czy przyspieszyć ? Pytam się ponieważ w google obydwie formy są poprawne oraz w firefoxie także.

(Mikolaj113) #3

Jedynym rozwiązaniem chyba będzie reinstalacja, albo przynajmniej naprawa Windows XP... Wyłączona jest usługa _ Instrumentacja zarządzania Windows _. Nie mogę jej włączyć i bardzo prawdopodobne, że tu pies pogrzebany...

(huber2t) #4

Daj loga z Hijackthis