Wolny transfer po LAN (Wina HDD)

Witam serdecznie zwracam się z kolejnym problemem ponieważ od paru dni mam problem z prędkością po lan z jednym komputem tzn bazą plików dysk to WDC WD20EARS-00MVWB0 2TB sięć działa na 10/100GB więc teoretycznie powinna śmigać po 12,5MB/s a w praktyce mam max 1,5MB/s z tego co zauważyłem to tylko na tym dysku mam taki wolny transfer ponieważ jak udostępniam plik z innego hdd to jego kopiowanie nie jest wolniejsze niż 11MB/s. Co zauważyłem w HD Tune i WinDlg_122 Dysk jest sprawny dziwny jest transfer Rate minimum 0,1MB/sec Maximum 11,6MB/sec co wy o tym myślicie i co mogę z tym zrobić.

Sprawdź ustawienia karty sieciowej, może jakieś ograniczenia są włączone?

mam nowe wiadomości zapomniałem dodać że hdd jest podłączony przez kontroler SATA (za godzinę będę miał nowy więc będziemy wiedzieć co jest uszkodzone) hdd jest sprawny sprawdzałem hd tune na innym komputerze i działa bardzo poprawnie minimalny transfer to 120MB/s a max 144MB/s.

Dodane 14.02.2011 (Pn) 20:11

Zeskanowałem komputer programem do wyszukiwania sterowników i pokazuje że brakuje jakiegoś Primary DMA Channel wydaje mi się że jest nie zbędny żeby zaczęło to działać jak należy .