Wolny transfer

Witam, mam taki oto problem: posiadam internet Netii 20 mbit/s i na komputerze gdzie zainstalowany mam Windows 7 Ultimate 64 bit transfer mocno skacze, ale ogólnie jest na poziomie 3-4 mega. Na starym komputerze gdzie zainstalowany mam Windows Xp wszystko jest ok i transfer sięga 16 mega, tak samo na telefonie przy pomocy Wifi. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Podaj więcej danych - połączony kablowo, czy wifi?

1.przeskanuj programem ccleaner

2.przeskanyj antywirusem

2.sprawdz czy jakiś program nie obciąża internetu.

Dane kompa:

MSI A88XM-E35 (MS-7721)

Procesor: AMD A8-6600K

 

Połączony kablem, skanowany wieloma programami i nic to jak do tej pory nie dało

Pokaż zainstalowane programy,czym skanowałeś?

Zacznij od podstawowej sprawy - sprawdź na innym kablu. Sprawdź też jaki jest transfer z tego komputera do innych komputerów/telefonu w sieci lokalnej.

Na innym kablu był sprawdzany oczywiście, skanowałem programami: adwcleaner, Malwarebytes Anti-Malware i ccleaner

Najpierw sprawdź transfer w sieci lokalnej (w domu) - wtedy się wykluczy, czy to problem z internetem/switchem/kartą sieciową/sterownikami.

Nie wiem czy o to chodzi ale na innym komputerze jest wszystko ok, transfer wynosi 16 mbps :slight_smile:

 

Kopiujesz z tego “powolnego” komputera na ten “szybki” (w sieci lokalnej, nie przez internet) - patrzysz jaki jest transfer. Ja używam tego:

http://www.totusoft.com/lanspeed1.html

Na komputerze (np. tym “szybkim”) odpalasz w trybie serwer, na tym “wolnym” wykonujesz test. Nie wiem, czy zrozumiałeś o co chodzi - najpierw trzeba stwierdzić, czy to nie jest problem pomiędzy tym “powolnym” komputerem a samym routerem (switchem). Powodów może być kilka

  • uszkodzony port switcha

  • wadliwy switch,

  • nie dogadują się (problem z kablem)

  • ustawienia komputera,

  • sterownik karty sieciowej itd.