Word 2007 - dziwne wyświetlanie w tabeli liczb

Witam.

Jestem użytkownikiem pakietu office 2007.

Ostatnio robiłem zadanie z wykorzystaniem funkcji.

TAbela przedstawia się następująco :

przechwytywanie1ch1.th.jpg

W office 2003 jest tak, że po wpisaniu formuły, wyskakuje wynik od razu, a u mnie jest cały czas formuła.

Jak na danej formule kliknę prawoklikiem, i zaznaczę opcję przełącz kody pól, wtedy mam tak jak powinno być , zamieszczam screena :

przechwytywanie2si3.th.jpg

Jak zrobić, żeby było tak jak w office 2003, gdzie po wpisaniu formuły od razu pokazuje mi się wynik, a nie wpisane formuły ?

Bo jak narazie za każdym razem musze klikać na wpisaną formułę, i zaznaczać opcję przełącz kody pól, a to trochę denerwujące .

Logo Office -> Opcje programu Word -> Zaawansowane -> Pokazywanie zawartości dokumentu -> (odznacz) Pokaż kody pól zamiast wartości.

Na marginesie… To nie moja sprawa, ale dlaczego męczysz się z formułami w Wordzie, zamiast tworzyć tabelki i formuły w Excelu a potem je do Worda wklejać? Możesz nawet wkleić jako obiekt połączony i aktualizować na bieżąco :).

goomish

Dzięki Ci bardzo.

Pomogłeś mi :slight_smile:

o tej ostatniej opcji nawet nie wiedziałem.

Moja przygoda z pakietami office = kupić pakiet, zainstalować.

Do tej pory w technikum pisałem podstawowe prace w wordzie, teraz chodze na informatykę, i robimy coraz trudniejsze rzeczy hehe, o których nie miałem pojęcia :stuck_out_tongue:

Dzięki za rozwiązanie problemu, i za podpowiedź, następnym razem będę robił tabele w exelu :slight_smile:

A możesz mi powiedzieć sobie zrobić ten obiekt połaczony word->exel ?

A może jakieś tutoriale na necie są ?

W przypadku wklejania tabel między aplikacjami office są dwie możliwości:

  1. Standardowe wklejenie a potem klikając ikonkę Opcje wklejania (ta mała przeszkadzajka pojawiająca się w prawym dolnym rogu :slight_smile: ) wybranie jednej z dwóch opcji zachowującej łącze do programu Excel

  2. Edycja -> Wklej specjalnie -> Arkusz programu Excel

Tak wklejony obiekt możesz edytować albo bezpośrednio w Excelu (po zapisaniu i późniejszym otwarciu dokumentu Worda tabela będzie zaktualizowana zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w arkuszu.

Druga możliwość to PPM na tabeli w Wordzie i Połączony obiekt -> Otwórz/Edytuj.

Hasełko encyklopedyczne (przyda się na informę :wink: ):

http://pl.wikipedia.org/wiki/OLE

Tutorial:

http://office.microsoft.com/pl-pl/word/ … 01045.aspx