Word 2007 i Automatyczny spis treści


(Trebron) #1

Witam. Jak wstawić Automatyczny spis treści w programie Microsoft Word 2007 ??


(goomish) #2
  1. Pozycje, które mają być elementami spisu treści (tytuły rozdziałów itp) muszą być sformatowane przy użyciu stylu akapitu Nagłówek N (N - kolejna liczba, określająca poziom zagnieżdżenia w spisie treści).

2 Karta Odwołania -> Spis treści. Wybierz z galerii gotowy szablon spisu treści i później ew. dostosuj do własnych potrzeb / upodobań.


(Idczarek) #3

szczerze ??? pisałem wiele prac w wordzie gdzie trzeba było zrobić spis treści i powiem wam ze nie ma to jak spis treści robiony ręcznie ... Fakt jest z tym trochę zabawy ale .... ja wole


(ak6) #4

Jeśli praca jest pisana od początku do końca i od początku do końca prawidłowo formatowana to ze zrobieniem automatycznie spisu treści raczej nie ma kłopotu.

Ale jeśli tylko piszący nie do końca korzysta z dobrodziejstw prawidłowego formatowania tekstu od początku do końca lub jak to często bywa praca jest zlepkiem wielu kopiowanych i wklejanych fragmentów, to rzeczywiście radzę zrobić spis treści ręcznie. Będzie wbrew pozorom zdecydowanie łatwiej i szybciej :slight_smile:

Pozdrawiam

doświadczony przepisywacz prac.

:smiley: