Word 2010 problem z formatowaniem obiektu

Witam. Pracowałem przez wiele lat na office 2003 a niedawno przeszedłem na pakiet 2010. Chciałem poprawić sobie cv i zmienić układ zdjęcia poprzez -> formatowanie obiektu -> układ -> przed tekstem. Jeśli tak naciskam to wyskakuje komunikat: Nie można odnaleźć serwera, pliku źródłowego lub innego elementu. Upewnij się, że aplikacja jest poprawnie zainstalowana, czy nie została usunięta lub przeniesiona, czy nie zmieniono jej nazwy albo czy nie została zablokowana przez zasady.

Sprawdziłem w instalacji, która przeprowadzałem i wszystko jest aktywne, więc w czym problem? Jak mogę sprawdzić by ta opcja działała? Może chodzi o te zablokowane zasady (nie mam pojęcia cóż to jest).

Problem występuje tylko z tym jednym dokumentem?

Próbowałeś skorzystać z opcji naprawy?

Próbowałem. Jeszcze z drugim również występuje. Oba dokumenty były robione we wcześniejszej wersji worda. Zrobiłem jednak taki eksperyment, a mianowicie utworzyłem nowy dokument i wkleiłem tylko foto ze starego by zrobić układ i dalej występuje ten błąd…

witam - może w samy zdjęciu zapisały się jakieś parametry, które blokują ta funkcję

ja by spróbował na nowym dokumencie i nowym zdjęciu jeśli to by zadziałało, to wklejam nowe zdjęcie do nowego dokument i przenoszę tekst

  • dzieje się tak czasami u mnie jak używam Ctrl+C i V lub jeśli zdjęcie było wstawiane za pomocą przeciągnięcia a nie za pomocą narzędzi do wstawiania

Dokładnie foto zostało załadowane poprzez kopiuj i wklej. Jak je załadować w sposób bardziej profesjonalny? Od razu sprawdzę czy to było przyczyną.

przez opcje

wstaw - obrazek - z pliku

Dziękuję :slight_smile: Problem rozwiązany.