Word i Excel w jednym (dot. pisania wzorów)

Witam, poszukuje programu, w którym można ładnie malować wzory (tak jak w Wordzie), a który jednocześnie sprawowałby pieczę nad powiązaniami pomiędzy tymi wzorami (tak jak w Excelu). Chodzi o to, że jak zmienię wartość na początku, to zmienią mi się całe obliczenia. Bardzo pomagałby on w różnego rodzaju projektach. Istnieje taki program? A może da się powiązać w taki sposób oba te programy z pakietu Office?

Pozdrawiam

Ty chcesz mieć jednocześnie wzór namalowany i działający?

Z darmowych, to tylko Maxima przychodzi mi do głowy.

Zgadza się. Nie zdarzyło Wam się robić (bardzo obszerne) sprawozdania tudzież projekty? Fajnie byłoby mieć program w którym piszemy pracę, wklejamy obrazki, wykresy, wzory…a dodatkowo żeby on jeszcze synchronizował w czasie rzeczywistym obliczenia tak jak to robi Excel. Może istnieje taki dodatek do Worda? Aż nie mogę uwierzyć że takiego czegoś nie ma. Microsoft na to nie wpadł?

To nie chodzi o to, żeby na to wpaść, tylko o to, że to już się robi program matematyczno-inżynierski. Program obliczeniowy.

Takie programy są: Matlab, Octave, Scilab, Maxima, Mathematica. Ale jeśli chcesz program matematyczno-inżynierski z symbolicznym zapisem wzorów, to tylko Mathematica i Maxima.

Microsoft mógłby takie coś zrobić, ale Office byłby wtedy ze 100 razy droższy. Popatrz sobie ile kosztuje Mathematica, która jest najlepsza do tego, co chcesz zrobić.

Taki wypasiony Word musiałby parsować tekst, wyciągać z niego zmienne i je gdzieś przechowywać, i to wszystko w locie, z każdą zmianą w tekście.