Word i rysunek

(Ch D) #1

Witam. wlasnie natknalem sie na maly problem, otoz wykonazlem rysunek z lini prostych na poziomej kartce, i teraz chce go obrocic na pionowa kartke. czy wie ktos jak to zrobic? pilnie potrzebuje odpowiedzi.:frowning:

(fiesta) #2

EKHM :roll:

Czego艣 tu nie kapuj臋, z tego co mi wiadomo to Word jest edytorem tekstu a nie grafiki. Obr贸膰 sobie go nawet w dowolnej przegl膮darce grafiki zapisz i wstaw obrazek do worda.

(Gk88) #3

plik->ustawienia strony i tam w dziale "orientacja" ( :wink: ) wybierasz pionowa lub pozioma :slight_smile:

EDIT:

druga metoda - zaznaczasz rysunek (tak ze pojawia sie dookola niego 8 malych kwadracikow) i powinna sie tez z tymi kwadracikami pojawi膰 taka "wajcha" z kropk膮 na ko艅cu - 艂apiesz za kropke (kursorem oczywiscie :slight_smile: ) i obracasz rysunek jak chcesz

jesli nie trafilem w Twoj problem to go dokladniej sprecyzuj :slight_smile:

(dark__jedi) #4

dodatkowo mo偶na zaznaczy膰 ca艂y rysunek i go scali膰, wtedy 艂atwiej mo偶na nim obraca膰 (nic si臋 nie rozjedzie)

(Ch D) #5

no i nikt mnie nie zrozumial.

sluchajcie. mam pozioma kartke, i rysuje se pare kwadratow! wymiaruje itd.

po czym biore znow ta orientacje to sie karta obraca na pion ale to co rysowalem to sie nie obraca! wie ktos ja obrocic calosc? nie pojedyncze bloki.

=========================

prosz臋 poprawi膰 b艂臋dy w postach - inaczej temat zostanie usuni臋ty

monczkin

(R@F) #6

Zaznacz wszystkie kwadraty, kliknij na nich prawym przyciskiem myszki, formatuj autokszta艂t, zak艂adka rozmiar, obr贸t i tam ustawiasz o jaki k膮t chcesz obr贸ci膰, w Twoim przypadku 90 lub 270, niesprawdza艂em kt贸ry z tych

pozdrawiam