Word i rysunek

Witam. wlasnie natknalem sie na maly problem, otoz wykonazlem rysunek z lini prostych na poziomej kartce, i teraz chce go obrocic na pionowa kartke. czy wie ktos jak to zrobic? pilnie potrzebuje odpowiedzi.:frowning:

EKHM :roll:

Czegoś tu nie kapuję, z tego co mi wiadomo to Word jest edytorem tekstu a nie grafiki. Obróć sobie go nawet w dowolnej przeglądarce grafiki zapisz i wstaw obrazek do worda.

plik->ustawienia strony i tam w dziale “orientacja” ( :wink: ) wybierasz pionowa lub pozioma :slight_smile:

EDIT:

druga metoda - zaznaczasz rysunek (tak ze pojawia sie dookola niego 8 malych kwadracikow) i powinna sie tez z tymi kwadracikami pojawić taka “wajcha” z kropką na końcu - łapiesz za kropke (kursorem oczywiscie :slight_smile: ) i obracasz rysunek jak chcesz

jesli nie trafilem w Twoj problem to go dokladniej sprecyzuj :slight_smile:

dodatkowo można zaznaczyć cały rysunek i go scalić, wtedy łatwiej można nim obracać (nic się nie rozjedzie)

no i nikt mnie nie zrozumial.

sluchajcie. mam pozioma kartke, i rysuje se pare kwadratow! wymiaruje itd.

po czym biore znow ta orientacje to sie karta obraca na pion ale to co rysowalem to sie nie obraca! wie ktos ja obrocic calosc? nie pojedyncze bloki.

=========================

proszę poprawić błędy w postach - inaczej temat zostanie usunięty

monczkin

Zaznacz wszystkie kwadraty, kliknij na nich prawym przyciskiem myszki, formatuj autokształt, zakładka rozmiar, obrót i tam ustawiasz o jaki kąt chcesz obrócić, w Twoim przypadku 90 lub 270, niesprawdzałem który z tych

pozdrawiam