Word i szablon

Cześć,

Poszukuję sposoby jak wstawić do gotowego dokumentu szablon (tj. nagłówek i stopkę) - mam sporo plików tekstowych i po otworzeniu pliku z danymi chciałbym wstawić te dwie rzeczy do już istniejących dokumentów.

Proszę o podpowiedzi jak to zrobić :slight_smile:

Dzięki

Cześć,

Sprawdź: To Add Header and Footer for many word documents?

a może coś bardziej - bo nie za bardzo wiem, jak te makro zastosować :slight_smile:

Cześć,

W nowym, pustym dokumencie wystarczy przejść na kartę Developer - którą wpierw trzeba włączyć, a następnie zarejestrować nowe makro o treści:

Sub openAllfilesInALocation()



Dim Doc



Dim i As Integer







Dim docToOpen As FileDialog



Set docToOpen = Application.FileDialog(msoFileDialogFilePicker)



    docToOpen.Show







For i = 1 To docToOpen.SelectedItems.Count



'Open each document



Set Doc = Documents.Open(FileName:=docToOpen.SelectedItems(i))







With ActiveDocument.Sections(1)



    .Headers(wdHeaderFooterPrimary).Range.Text = "Header goes here"



    .Footers(wdHeaderFooterPrimary).Range.Text = "Footer goes here"



End With







Doc.Save



Doc.Close







Next i







End Sub

W miejscu Header goes here oraz Footer goes here wstawiasz treść, która ma być odpowiednio w nagłówku i stopce dokumentu. Makro zapisujesz a następnie uruchamiasz - pojawia się wówczas okno w którym wybierasz dokument/ dokumenty do którego/których chcesz dodać nagłówek i stopkę. Chwilka oczekiwania i gotowe. Wystarczy teraz otworzyć dowolny dokument i sprawdzić czy wszystko dodało się poprawnie.

Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z makr przeczytaj: Rejestrowanie lub uruchamianie makra a jeżeli masz jeszcze jakieś pytania bądź wątpliwości postaram się pomóc.

Edit:

Proponuję utworzyć kopię zapasową dokumentów przed wprowadzenie zmian, tak na wszelki wypadek.

Powyższy skrypt sprawdziłem u siebie i działa on poprawnie, ostrożności nigdy jednak za wiele.