Word - komunikat:"za mało pamięci

(urz) #1

Witam,

utworzyłam dokument w Wordzie i jest tam bardzo dużo zdjęć. Waży on ok 577MB. Chciałam dziś go przejrzeć, a tu wyskakuje mi taki komunikat:

"Za mało pamięci lub miejsca na dysku aby wyświetlić lub wydrukować obraz" . Tekst jest, natomiast obrazów brak.

Dodam, że miejsca na dysku mam jeszcze sporo ( sprawdziłam) i dlatego dziwi mnie ten komunikat. Co robić? proszę o rade.

(Klossj23) #2

To może na początek napisz ile masz pamięci RAM oraz spróbuj zwiększyć rozmiar pliku wymiany (daj stały rozmiar a także napisz obecne ustawienia):

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/446,1 ... miany.aspx

Plik wymiany umieść tylko na partycji systemowej (zwykle C). Zacząłbym właśnie od tego. A na przyszłość radziłbym wklejać mniejsze obrazki, a nie zmniejszać ich rozmiar dopiero w Wordzie po wklejeniu - bo 577 MB to mówiąc delikatnie - stanowczo za dużo.

(urz) #3

Dzięki bardzo za chęć pomocy, tak wygląda moja pamięć wirtualna, jakie parametry mam powstawiać, żeby było jak najlepiej...tak, już wiem, że trza zmniejszać zdjęcia przed załadowaniem na stronę :smiley:

zrzutpy0.jpg

(Klossj23) #4

Co do rozmiaru pliku wymiany to szkoły są naprawdę różne. Ustaw rozmiar maksymalny taki sam jak początkowy. Zacznij od rozmiaru nieco większego niż 1.5 rozmiaru pamięci RAM. Jak będzie krzyczał (przy obróbce tego nieszczęsnego pliku) , że za mało (pojawi się ostrzeżenie), to zwiększ. Skopiuj te obrazki z Worda do jakiegoś edytora graficznego (np. paint), zmniejsz ich rozmiar i dopiero ponownie wklej do Worda. Pozamykaj też wszystkie zbędne programy na czas edycji tego pliku.