Wpisywanie hasła podczas uruchamiania komputera

Aby włączyć swój komputer to zawsze najpierw muszę wpisać hasło. Ale wpisywanie hasła za każdym razem podczas uruchamiania komputera stało się już dla mnie irytujące i wiem że wystarczy je usunąć , ale nie wiem czy wtedy folder “Moje dokumenty” będzie bezpieczny… podczas serfowania po internecie… bo przecież wychodzi na to ze będzie bez hasła. A może wyciągam błędne wnioski, bo za bezpieczeństwo moich dokumentów bardziej odpowiadają inne czynniki takie jak Np. Antywirus itp. A co za tym idzie hasło spokojnie mogę sobie usunąć. Proszę i z góry dziękuję, za odpowiedź która rozwiąże ten dylemat.

Twoje stwierdzenie jest błędne. Założenie hasła na konta administratorów będzie miało skutek tylko i wyłącznie wtedy gdy serfowałbyś po internecie na koncie ograniczonym i miałbyś osobiste foldery z owego konta zablokowane. Jeśli używasz neta na koncie admina to i te hasło ci nic nie da ze względu na brak potrzeby jego wyciągnięcia przez wira (przecież skoro ma dostęp do admina …)

Więc śmiało możesz usunąć to hasło ;p

Wystarczy ci dobry firewall i antywir

MobilnyZiomek ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Napisy obok ikonki tego konta na które założyłem hasło wyglądają tak:

SuperUSER

Administrator komputera

Chronione hasłem

P.S. Ale mówisz drobok że spokojnie mogę usunąć to hasło, tak?

No a czytać ze zrozumieniem potrafisz?

Hasło założone na konto jest zwykle przydatne, aby nikt nieautoryzowany nie uzyskał do niego dostępu (włączając w to pliki profilu, czyli m.in. Moje Dokumenty).

Nie daje ono żadnej ochrony przez infekcjami uruchamianymi z tego właśnie konta.

PS. Od edycji postów jest opcja EDYTUJ, a nie usuwanie i pisanie posta od nowa…

Usunąłem hasło, i pytanie: Czy w moich dokumentach opcję “uczyń ten folder folderem prywatnym” odhaczyć? czy spokojnie może ona zostać tak jak jest czyli zaznaczona?

Moim osobistym zdaniem, firewall powinien być w każdym systemie podstawowym zabezpieczeniem, natomiast antywirus jako zabezpieczenie dodatkowe. Dlaczego? Z prostego powodu - antywirus można oszukać lub wirus wkradnie się zanim baza sygnatur zostanie zaktualizowana, a może być też taka możliwość, że złapiemy wirusa panującego w danym regionie świata, np. w podróży służbowej czy na wakacjach i antywirus go nie wykryje, bo niektórzy producenci programów antywirusowych przygotowują sygnatury wirusów popularnych tylko dla danego regionu w celu uszczuplenia wagi bazy sygnatur, natomiast firewall może przyblokować działalność wirusa, jeśli ten będzie próbował pobierać lub wysyłać jakieś dane i może przy okazji zaalarmować, że coś się dzieje :slight_smile:

Przede wszystkim najważniejszą zasadą bezpieczeństwa jest nie korzystanie z konta administratora, bo ono, jak nazwa wskazuje, służy wyłącznie do administracji systemem.

Możesz zostawić. Jeśli chcesz chronić ważne dla Ciebie pliki, do których często nie uzyskujesz dostępu, to proponuję zrobić przede wszystkim ich kopie zapasowe, a te na dysku twardym komputera zaszyfrować :slight_smile:

Pozdrawiam!