[WR340G] Nie łączy się automatycznie

Witam,

mam następujący problem : podłączyłem router. Mogę przeglądać internet, jednak po każdym wyłaczeniu prądu trzeba ręcznie łączyć się w ustawieniach routera. Nie powiem, męczące to bo ma być i działać, ręczne grzebanie nie wchodzi w grę.

Jakieś pomysł? Automatyczne łączenie jest ustawione.

Pozdrawiam!

Co oznacza dla ciebie ręczne łączenie (router nie pobiera ip? ) ? Masz ustawione dynamiczne ip ?

Wchodzę w 192.168.1.1, wchodzę w Network a potem WAN i tam wybieram “connect”. Nie jestem pewien, czy na pewno to się tak nazywa (WAN na pewno), bo to nie u mnie tylko u cioci, a jestem już w domu. Trzeba tak za każdym razem, a jako że ma działać i już - to trzeba to jakoś zrobić mądrze. Jest ustawione, by łączył się automatycznie, ale za bardzo nie działa.

Zdążyłem edytować post :slight_smile: Masz ustawione dynamiczne ip ? Masz jakiś modem przed nim ?

IP jest stałe, idzie od razu z kabla bez modemów.

Chodzi mi o ustawienie routera. Dla sieci osiedlowej (w wypadku gdy masz skrędkę samą doprowadzoną) powinno być ono dynamiczne(chodź nazwa trochę myli), chodzi o to że jest przydzielane przez dhcp dostawcy neta (jeśli nie masz na umowie neta konfiguracji). Po sklonowaniu mac z pc’ta na którego net był zakładany powinno śmigać (wtedy właśnie dostaniesz swoje ip (bo jest przydzielone pod mac)).

sla17 , Jak masz stałe IP ,przydzielone przez ISP - to w WAN Settings/podobne ustaw Static IP > wpisać IP + włączyć serwer dhcp na routerze.

OK, gdy będę miał chwilę czasu to spróbuję i się odezwę :wink:

BTW : gościu od dostawcy mówił, że musi być PPPoE bo to szerokopasmowe, w umowie jest ID i hasło. Skoro jest one potrzebne, a w Static IP nie ma pól do pisania, to co z nim zrobić ;)?

:smiley: To w kreatorze musisz zaznaczyć PPPoE i podążać za wskazówkami .

U mnie np to wygląda tak :

Przechwytywanie____.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Itp

No wiem, łączy łączy tylko trzeba ręcznie pomimo ustawionego automatic. Czyli odpalam router, komputer, wchodzę na 192.168.1.1, potem Network, WAN i connect :wink:

:smiley: sprawdź czy jest włączony serwer DHCP…ja się już zakręciłem :smiley:

Próbowałeś zmienić na Connect on Demand oraz ustawić na 0 ? Próbowałeś poczekać z minutę po włączeniu routera do prądu ?

Łukash , jak mowiłem ciemniak jestem, nie zagłębiałem się nigdy - nie kręci mnie to :wink:

drobok , tak, próbowałem. Włączam router, wyskakuje że nie ma połączenia, wchodzę ręcznie do panelu administracyjnego i ręcznie nawiązuję połączenie :wink:

Nie chodzi mi o to. Mając to włączone na automat powinno zaskoczyć po jakimś czasie od włączenia zasilania. (bez klikania)

No to niestety, nie jarzy. Czekaliśmy ~15 minut i lipa.